Çözüldü R3 3100 ve G600GT sistemde ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MehmetVelat

Femtopat
Daha fazla  
Gecen haftalarda PC toplamak için parça siparişleri verdim, parçalar sıfır olmasına rağmen Windows kurulduktan sora masaya üstü açıldı ve ortalama 15 sn sora PC yanıt vermeme moduna geçip ekran karardı ve işlemci ekran kartı fanları dönmeye devam etti. Bilgisayarı baştan başlayınca sorun düzelmedi BIOS ekranın böyle bir hata vermiyor. İşlemci hariç tüm parçaları değişim yaptım sorun işlemciden olabilir mi?
PC bileşenleri:
İşlemci: AMD Ryzen3 3100
Anakart: B450M DS3H V2.
RAM: Adata XPG gamminx D30 DDR4 3200 MHz 8 GB
SSD: SanDisk M.2 NVMe 3D 500 GB.
Ekran kartı: G600 GT ( eski ekran kartım önceki sistemimde çalışıyor)

Çözüm
Arkadaşlar sorun BIOS'tanmış kafayı yedirtti sonunda halloldu. F1 BIOS sürümü 3100 desteklediği için gerek duymamıştım güncellemeyle. Ne olur ne olmaz diye bugün F60E sürümüne güncellendi sorun düzeldi. Siz siz olun daima güncel sürümü yükleyin. PC açılsa dahi görüldüğü üzere hata verebiliyor.
Arkadaşlar sorun BIOS'tanmış kafayı yedirtti sonunda halloldu. F1 BIOS sürümü 3100 desteklediği için gerek duymamıştım güncellemeyle. Ne olur ne olmaz diye bugün F60E sürümüne güncellendi sorun düzeldi. Siz siz olun daima güncel sürümü yükleyin. PC açılsa dahi görüldüğü üzere hata verebiliyor.

• Beğen
İfadeler: MVD
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı