R3 3100 ve RX 550 sistem 5000₺ eder mi?

Bütçe
5000

zimablue

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Tasarımcı
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşıma benim sistemin hemen hemen aynısı bir sistem topluyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
İşlemci r3 3100
Ekran kartı sapphire rx 550 4gb
Kasa+PSU Corsair carbide spec 05 550w
Anakart msi b450m pro m2 max
Corsair 2x8 16gb ram 3000mhz
Monitör Aoc 144hz 1ms
M.2 SSD halihazırda var.

Toplam: 5050 TL.
Kötü olmuş.
Ram 2 tane alınıp monitör olarak bu tercih edilebilir.

Kötü olmuş.
RAM 2 tane alınıp monitör olarak bu tercih edilebilir.

Genel olarak Valorant ve CS:GO gibi iyi optimizasyonlu oyunlar oynanacak medium ayarlarda 144 FPS'ten fazlasını alabiliyorum. Renkler ve yenileme ile takıntımız var. O yüzden 144Hz IPS bir monitör seçtim. Ekran kartı kötü ama monitörden kısmak istemiyorum. Zaten arkadaşım gidip Cyberpunk vb. oynamayacak. İşlemci konusunda da Intel'in düşük işlemcilerine güvenmiyor. Kasa, PSU, monitör ve anakart konusunda daha çok yardıma ihtiyacım var. ( Attığınız üründe kasa ve PSU markasını göremedim)

Genel olarak Valorant ve CS:GO gibi iyi optimizasyonlu oyunlar oynanacak medium ayarlarda 144 FPS'ten fazlasını alabiliyorum. Renkler ve yenileme ile takıntımız var. O yüzden 144Hz IPS bir monitör seçtim. Ekran kartı kötü ama monitörden kısmak istemiyorum. Zaten arkadaşım gidip Cyberpunk vb. oynamayacak. İşlemci konusunda da Intel'in düşük işlemcilerine güvenmiyor. Kasa, PSU, monitör ve anakart konusunda daha çok yardıma ihtiyacım var. ( Attığınız üründe kasa ve PSU markasını göremedim)
i3 10100F R3 3100'den daha performanslı bir işlemcidir. PSU markasına geldiğimiz zaman ise gamegarajın kendi ürünüdür ve güvenilirdir.

Geri
Yukarı