R3 3100 ve RX 5500 XT sistem ne kadar eder?

kryzexia

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600X. Xfx Rx 6700 Xt Merc 12Gb. Gigabyte A520M K V2. HyperX Fury 2×8 16Gb Cl 17 3600 Mhz. Wd Green 480Gb M.2. İd Cooling Se 214-Xt White Rgb. Rampage 600w 80+ Bronze. Zoko Melody Mesh.
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımı 2021 Şubat ayında sıfır olarak kendim topladım montajını yaptım. Bu bilgisayarı satıp üstüne biraz da para koyup yakın mesafede olan RX 6700 XTli bir bilgisayara yükseltmek istiyorum. Özelliklerini yazacağım bilgisayar ne kadar eder?
AMD Ryzen 3 3100 Tray İşlemci
XFX RX 5500 XT 4 GB Ekran Kartı
HyperX Fury 2x8 (16) GB RGB RAM
Apacer 512 GB M.2 SSD
Gigabyte B450M S2H V2 Anakart
Seagate 500 GB HDD
Gamepower 550 Watt 80+ Bronze PSU
Snowman M200 Kule tipi Soğutucu
Kasam ise 6 adet Rainbow fanlı Gametech kasa.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim sorularınızı sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımı 2021 şubat ayında sıfır olarak kendim topladım montajını yaptım. Bu bilgisayarı satıp üstüne biraz da para koyup yakın mesafede olan RX 6700 xtli bir bilgisayara yükseltmek istiyorum. Özelliklerini yazacağım bilgisayar ne kadar eder?
AMD Ryzen 3 3100 tray işlemci.
XFX RX 5500 XT 4 GB ekran kartı.
HyperX Fury 2x8 (16) GB RGB RAM.
Apacer 512 GB M.2 SSD.
Gigabyte B450M S2H V2 anakart.
Seagate 500 GB HDD.
Gamepower 550 watt 80+ Bronze PSU.
Snowman M200 kule tipi soğutucu.
Kasam ise 6 adet Rainbow fanlı Gametech kasa.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim sorularınızı sorabilirsiniz.

Alan çıkmayabilir de yaklaşık 8 falan eder herhalde parçaların fiyatına hiç bakmadan önceki fikrim. Eğer alıcı bulamazsan bazı parçaları satıp yenisini alabilirsin. Örneğin işlemci ve ekran kartını satışa koyup satılırsa yenisini alabilirsin her parçayı değiştirmen şart değil. Güç kaynağı anakart gibi.

Alan çıkmayabilir de yaklaşık 8 falan eder herhalde parçaların fiyatına hiç bakmadan önceki fikrim. Eğer alıcı bulamazsan bazı parçaları satıp yenisini alabilirsin. Örneğin işlemci ve ekran kartını satışa koyup satılırsa yenisini alabilirsin her parçayı değiştirmen şart değil. Güç kaynağı anakart gibi.
Eğer öyle yaparsam yeni parçaların fiyatları çok yüksek. Dediğiniz gibi ben de ortalama 8 bin tlye satmak istiyorum satılır ise, üstüne de ortalama 3-4 bin tl koyarak belirttiğim sisteme yükseltmeyi planlıyorum. Ama parça değiştirmeye kalksam makas 3-4 bini çok aşar. Benim o kadar param olmadığı için dediğim gibi yapmak zorundayım. İlginize teşekkürler.

Max 8'e satabilirsiniz o da zor. İşlemci değiştirseniz veya işlemci ve anakart değiştirseniz de yeterli gelebilir. 4 bin TL falan gerekir. Sanırım 3060'lı bir hazır sistem hedefliyorsunuz.

Eğer öyle yaparsam yeni parçaların fiyatları çok yüksek. Dediğiniz gibi ben de ortalama 8 bin TL'ye satmak istiyorum satılır ise, üstüne de ortalama 3-4 bin TL koyarak belirttiğim sisteme yükseltmeyi planlıyorum. Ama parça değiştirmeye kalksam makas 3-4 bini çok aşar. Benim o kadar param olmadığı için dediğim gibi yapmak zorundayım. İlginize teşekkürler.

Max 8'e satabilirsiniz o da zor. İşlemci değiştirseniz veya işlemci ve anakart değiştirseniz de yeterli gelebilir. 4 bin TL falan gerekir. Sanırım 3060'lı bir hazır sistem hedefliyorsunuz.
Evet en az 3060lı işlemcisi güzel bir sistem hedefliyorum. Birinle konuşuyorum şu an takas edebiliriz üste para verirsin dedi. Onun sistem 13.000 Ben dedim ki 8.500 üstüne de 3.500 vereyim. Olmaz dedi şimdi 4-5 e kadar çıkmayı planlıyorum.

Konuyu canlandırabilir miyiz?

Son düzenleme:
Evet en az 3060'lı işlemcisi güzel bir sistem hedefliyorum. Birinle konuşuyorum şu an takas edebiliriz üste para verirsin dedi. Onun sistem 13.000 ben dedim ki 8.500 üstüne de 3.500 vereyim. Olmaz dedi şimdi 4-5'e kadar çıkmayı planlıyorum.

Konuyu canlandırabilir miyiz?

İlanın linkini atar mısınız?

Geri
Yukarı