R3 3100 vs R5 3500

Ölüler Görür

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 3 3100 mü yoksa Ryzen 5 3500 mü? Sadece bu ikisinden birini alacağım. Ekran kartım ise 1660 Super OC biliyorum bu ekran kartı beni 3.5 4 yıl Full grafik götürür ama 2 işlemci arasında kalıyorum. Oyun oynamaktan başka bir şey yapmayacağım. Önbelleğin oyuna faydası yok diye biliyorum. Sizce hangi işlemci?

@Criesley hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Örneğin 3300X Haziran'da ilk çıktığında Vatan'da 1.080 TL'ydi tam. Alan aldı sonra yükseldi yükseldi stoklar bitti. Ben de yakında yükseltme yapacağım, senin için de tavsiyem olsun ekonomik ve uygun fiyatlı bir ürün geliyorsa piyasaya çıkar çıkmaz al Türkiye'de sonra arkana bile bakma.

@Criesley hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Örneğin 3300X Haziran'da ilk çıktığında Vatan'da 1.080 TL'ydi tam. Alan aldı sonra yükseldi yükseldi stoklar bitti. Ben de yakında yükseltme yapacağım, senin için de tavsiyem olsun ekonomik ve uygun fiyatlı bir ürün geliyorsa piyasaya çıkar çıkmaz al Türkiye'de sonra arkana bile bakma.

Bak buradaki insanlar bana kızmasın ama 3200 çoğu ürünü garantili (bir ekran kartı değil işte )RX 580'li PC topladım şu an imkan yok onu 3200E satmam yani Türkiye nedense böyle bir yer ...
Beyler sakin 3500 hem yeni nesil hem ilerki zamanlar için alacağım teşekkürler.

Sakiniz biz ya hayırlı olsun kanka ekran kartını da iyi seçersin umarım RTX istemiyor isen AMD almanı tercih ederdim s

Kanka 1660 Super OC Gigabyte işimi görür be 3.5 4 yıll Full grafik oynatır. Yapcak bir şey yok sağ ol.

Kesinlikle R3 3100 al. R5 3500 daha iyi bir işlemci olmasına rağmen GTX 1660 Super gibi giriş/orta seviye bir ekran kartı ile kombine edildiğinde R3 3100'den oyunlarda sadece 2-3 FPS fazla verir hepsi bu. RTX 2070 üzeri bir ekran kartı kullanmadığın sürece oyunlarda bu iki işlemci arasındaki farkı göremezsin, RTX 2070 kullanan adam da zaten bu işlemcileri almaz, kartı daha iyi besleyen 3700X gibi işlemci alır.

Geri
Yukarı