R3 3100'den Intel i5 10400F'e geçilir mi?

O ikili iyi değil 5K bütçeye. Sorunun diğer kısmına gelirsek 3100, RX 560'a fazlasıyla yetecek ve bir soruna sebep olmayacak bir işlemci. Bahssettiğin oyum dinozor çağından kalma belki sorunun sebebi odur. Benzer sorunu başka oyunlarda yaşadın mı?

Merhaba haklısınız oyun çok eski çocukluğumdan kalma diyebilirim. Hatta ekran kartının 1920 çözünürlüğüne bile birkaç farklı müdahale ile uyum sağlayabiliyor. Fakat başka oyun oynamadığım için aynı sorun var mı yok mu tecrübe edemedim. Peki bu bütçe ile sizin tavsiye edebileceğiniz bir işlemci ve anakart var mıdır?

Merhaba haklısınız oyun çok eski çocukluğumdan kalma diyebilirim. Hatta ekran kartının 1920 çözünürlüğüne bile birkaç farklı müdahale ile uyum sağlayabiliyor. Fakat başka oyun oynamadığım için aynı sorun var mı yok mu tecrübe edemedim. Peki bu bütçe ile sizin tavsiye edebileceğiniz bir işlemci ve anakart var mıdır?

Intel Core i3-12100F ve H610 anakart ikilisine geçebilirsiniz. Hem son nesil bir işlemci hem de performans olarak fiyatına göre şaheser bir güçte.

Zamanında Metin2'de aynı problemi yaşıyordum 2000-2001 arasında çıkan Pentium 4 işlemciyle kasmayan oyun FX8350 ile kasıyordu takılıyordu. Şu an i5 9400F kullanıyorum geçen canım çekti carmageddon açtım oynadım gayet stabil çalıştırdı mesela. Ryzen kullanan arkadaşlar deneyip cevap verebilirler.

Ryzen 5 1600 AF ile 1650 Super var benim bilgisayarda. Bende Knight Online oynuyorum kasma problemi yaşamadım hiç. Tabii ki Intel daha stabil oyunda. Bende EU4 de sıkıntı yaşıyorum.

O tip oyunlarda Intel'in daha iyi performans verdiğini duymuştum bende, belki ondan kaynaklaniyordur. Zaten eski oyunlar oldukları için optimizasyon özürlüler.

Ryzen 5 1600 AF ile 1650 Super var benim bilgisayarda. Bende Knight Online oynuyorum kasma problemi yaşamadım hiç. Tabii ki Intel daha stabil oyunda. Bende EU4 de sıkıntı yaşıyorum.

O tip oyunlarda Intel'in daha iyi performans verdiğini duymuştum bende, belki ondan kaynaklaniyordur. Zaten eski oyunlar oldukları için optimizasyon özürlüler.

2 yıl önce ryzen sistemi topladığımda sorunsuzdu fakat son bir iki aydır takılma sorunları yaşamaya başladım. Boşta duran 10 yıllık intel işlemcili kasa ile denediğimde nokta hata yok. Oyun eski olduğu için sanırım eski bilgisayar yada eski işlemcileri daha çok seviyor.

2 yıl önce ryzen sistemi topladığımda sorunsuzdu fakat son bir iki aydır takılma sorunları yaşamaya başladım. Boşta duran 10 yıllık intel işlemcili kasa ile denediğimde nokta hata yok. Oyun eski olduğu için sanırım eski bilgisayar yada eski işlemcileri daha çok seviyor.
Ben de ara sıra canım sıkıldığında girip görev yapıyorum, oyun AMD işlemciden ziyade AMD ekran kartından dolayı takılma yapıyor bence. Ben RX560 kullanırken takılmalar oluyordu daha sonra NVIDIA ekran kartına geçtiğimde bu takılmalar ortadan kalktı. İşlemcim Ryzen 5 2600.

Geri
Yukarı