R3 3100'lü sistem için ekran kartı önerisi

Merhaba. Kendime yeni ekran kartı almak istiyorum. Ama nasıl bir şey almam lazım? Bilgisayar sistem özellikleri.
RX 550.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM 2666 MHz.
A320 mh anakart.
Ekran kartımın biraz düşük oldugunu dusunuyorum. O yuzden ekran kartı önerisi almak istedim. Sizden bu sistem icin hangi ekran kartını onerırsenız? Bütçe ortalarda ne düşük olsun ne pahalı olsun. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Kendime yeni ekran kartı almak istiyorum. Ama nasıl bir şey almam lazım? Bilgisayar sistem özellikleri.
RX 550.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM 2666 MHz.
A320 mh anakart.
Ekran kartımın biraz düşük oldugunu dusunuyorum. O yuzden ekran kartı önerisi almak istedim. Sizden bu sistem icin hangi ekran kartını onerırsenız? Bütçe ortalarda ne düşük olsun ne pahalı olsun. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bence önce işlemciyi yükseltmelisin ekran kartından önce çünkü buraya RX 6600 taksak ikinci elden işlemci yanında çerezlik kalacak.

İkinci el GTX 1660 Ti falan olur butcen asiri yoksa. Yalniz RAM frekansin dusuk, AMD sistemler icin onemli bir detay. Ayrica cift kanal performansindan oluyorsunuz, 2x8 yapmaya calisin. Hem 8 GB yeterli degil.

RX 6600. işlemci 3300X, 3600, 5500 veya 5600 ile değişirse darboğaz hiç olmaz. Bu haliyle çok olur ama sebebi işlemci değil. RAM. 8x2 16 GB 3000MHz+ RAM'ler almanız lazım.

RAM almayı düşünüyorum bir 8 GB daha ekleyeceğim + ne önerirsiniz?

Bence önce işlemciyi yükseltmelisin ekran kartından önce çünkü buraya RX 6600 taksak ikinci elden işlemci yanında çerezlik kalacak.

İşlemcim fena değil bence ekran kartım yetersiz kalıyor o yüzden bir 8 GB RAM + ekran kartı almak istiyorum :(

Yeni alacağın ekran kartına da işlemcin yetersiz kalacak. :D 10100F'e denk işlemci. Modası geçti çoktan. Ekran kartının da öyle.

Doğru söylüyorsunuz.

Yeni alacağın ekran kartına da işlemcin yetersiz kalacak. :D 10100F'e denk işlemci. Modası geçti çoktan. Ekran kartının da öyle.

En iyisi sistemi satıp RX 6700'li sistem almak.

İkinci el GTX 1660 Ti falan olur bütçen aşırı yoksa. Yalniz RAM frekansin dusuk, AMD sistemler icin onemli bir detay. Ayrica cift kanal performansindan oluyorsunuz, 2x8 yapmaya calisin. Hem 8 GB yeterli degil.

Hocam RAM yapılır da o ekran kartı bitti artık.

Mantıklı hocam.

Elinizdekini satıp, yeni kit alın.

Hocam 3600 MHz RAM atmışsınız iyi hoş da bizim anakartın desteklediği MHz 3200 veya 2666 olması lazım.

Soyle bır şey Biostar A320MH AMD A320 2933 MHz DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri

Yeni konular

Geri
Yukarı