R3 3200G CPU'ya OC yapmak

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar merhaba. 3 ay önce hazır APU sistem topladım. A320M S2H anakartım var. PC geldikten 2 gün sonra overclock için BIOS'a girdim (A320M anakartların overclock yapamadığını biliyorum.). Advanced CPU ayarlarından işlemci frekansını buldum. Ok tuşlarıyla 0.1 şekilde arttırabilip azaltabiliyordum. İşlemciyi 4.0 GHz'ye aldım. Ertesi gün Zoom'dan canlı derse girdim ayarlara bastım ve ne göreyim işlemciyi 4.0 GHz gösteriyordu. Anında görev yöneticisine de girdim. Onda da 4.0 GHz gösteriyordu. Ardından PC'ye format atmak zorunda kaldım (overclock için değil.). Format attıktan sonra tekrar 3.6 GHz'ye düştü. Ve şimdi overclock yaptığım menü BIOS'ta blurlanmış şekilde... Nasıl overclock olduğunu aklım almıyor gerçekten. Okuduğunuz için teşekkürler. Paylaşmak istemiştim. Özellikler.
AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte A320M-S2H.
GeIL 2x8 3000 MHz.
GeIL 256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer örnek videolar var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Madem A320M anakartlar overclock yapılıyor (hem de çok basit şekilde) neden overclock yapılmıyor deniyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı