R3 3200G mavi ekran hatası

elit_nemesiz

Decapat
Daha fazla  
Ben daha yeni toplama bilgisayar kurdum, daha 2 ay olmamıştır. Bilgisayarda oyun oynarken sıkıntı yok ama boşta bırakınca devamlı çöküyor, boşta kalıyor. Bilgisayarcıya verdim bütün donanımların sağlam dedi ama hala boştayken çöküyor. Sorunla ilgili DISM taraması yaptım onda da error 87 alıyorum. (HDD sandım, değiştirdim ama hala aynı.)
Bilgisayarımın özellikleri:
AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte B450M S2H anakart.
AMD RX 570 4 GB ekran kartı.
16 GB RAM.
1TB HDD.
Dump dosyam:

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine de siz dediklerimi yapın. Hata alırsanız konuya dönüş yaparsınız.
Peki hocam şuan başlattım yaklaşık 2 buçuk saat gösteriyor.
Yine de siz dediklerimi yapın. Hata alırsanız konuya dönüş yaparsınız.

Hocam dediklerinizi yaparken Total %30 yine mavi ekran hatasi verdi ve Windows zarar gordu. Ne yapmam gerek hocam acaba.

Son düzenleme:
Hocam sorun nerede olabilir acaba? Sorun işlemcimde mi yoksa anakartımda mı?
İkisinde de olduğunu sanmıyorum hocam. Donanımsal bir şey olduğunu sanmıyorum hatta ki dökümlerde de öyle bir şey gözükmüyor.

Temiz kurulum sonrası halen sorun devam ederse sabit disk kullanıyorsanız HDD sağlık testi, SSD kullanıyorsanız da diskin sağlık kontrolünü yapın.

İkisinde de olduğunu sanmıyorum hocam. Donanımsal bir şey olduğunu sanmıyorum hatta ki dökümlerde de öyle bir şey gözükmüyor.

Temiz kurulum sonrası halen sorun devam ederse sabit disk kullanıyorsanız HDD sağlık testi, SSD kullanıyorsanız da diskin sağlık kontrolünü yapın.

Hocam HDD kullanıyorum ve sorun ondan sanıp değiştirdim farklı bir HDD aldım ama hala devam ediyor. Ne yapmamı önerirsiniz başka birinden HDD alıp takmami önerir misiniz hocam?

Mavi ekran çoğunlukla donanımsal olarak RAM veya harddiskden kaynaklanır eğer HDD sıkıntısız diyorsan RAM modellerini atar mısınız? RAM'da çakışma olabilir. Sorun donanımsal değil yazılımsal da olabilir yaptığın güncellemeler mavi ekran vermene sebep olabilir Windows 10 kullanıyorsan bu sorun çok yaygın. Yaptığınız son güncellemeleri kaldırın.

Mavi ekran çoğunlukla donanımsal olarak RAM veya harddiskden kaynaklanır eğer HDD sıkıntısız diyorsan RAM modellerini atar mısınız? RAM'da çakışma olabilir. Sorun donanımsal değil yazılımsal da olabilir yaptığın güncellemeler mavi ekran vermene sebep olabilir Windows 10 kullanıyorsan bu sorun çok yaygın. Yaptığınız son güncellemeleri kaldırın.
Şuan hocamın dediği fixing yapıyorum eğer yine hata verirse iptal edicem. Win10 güncel indirmiştim. Ramlerimin modelide GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram. 2 adet kullanıyorum.

Geri
Yukarı