R3 3200G RX 6500 XT darboğaz yapıyor

Yusuf663

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Ryzen 3 3200G işlemcim vardı elimde ekran kartını aldım fakat işlemciyi temmuz gibi alacağım. Bu işlemciyle idare ediyorum şu anlık fakat çok fazla takılma ve drop oluyor. İşlemciyi 4.0GHz OC yaptığım halde hala darboğaz oluyor. Oyunları 4K'ya çekiyorum. Bu sefer hem FPS düşüyor hem yine darboğaz oluyor. Temmuz'a kadar nasıl idare edebilirim? Bu ekran kartlarında underclock diye bir şey varmış galiba. Onu yapsak nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
4/4 olduğu için darboğaz olması çok normal. Ekran kartını Underclock yapsanız da performansından öyle aman aman bir şey kaybetmez. Tek çare işlemciyi değiştirmek.

4/4 olduğu için darboğaz olması çok normal. Ekran kartını Underclock yapsanız da performansından öyle aman aman bir şey kaybetmez. Tek çare işlemciyi değiştirmek.
İşlemciyi zaten temmuz yada ağustos gibi değişececğim fakat o zamana kadar işlemciyle idare etmek istiyorum.
@390845 Hocam galiba sizde 2200G+6500XT kullanıyorsunuz sizde de oluyor mu darboğaz takılmalar FPS dropları veya düşük FPS sorunları?

Son düzenleme:
Darboğaz yapması gayet normal. İşlemcin bu kart için güçsüz kalıyor. İşlemci yükseltmesi yapmalısın bence.
Yapacağım fakat Temmuz-Ağustos gibi alacağız bu ay biraz sıkıntılı geçecekte o yüzden o zamanlara kadar idareten yapabileceğim birşeyler var mıdır? Önce APU olarak kullanıyordum sistemi ve gerçekten droplardan iyice bıkmıştım ekran kartı aldık hala drop oluyor gerçekten çok can sıkıcı bir durum oynadığım oyundan zevk alamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı