R3 3200G sistem çalışıyor monitörde "no signal" yazıyor

albatros098

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 8+8 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Anakart
B450M-H
İşlemci
R3 3200G
PC'nin BIOS'unu güncelledim sonrasında ise APU olduğu için ek ayrılan RAM miktarını 2'den 3'e çıkarttım sonrasında görüntü gelmedi. Tamirciye götürdüğümde çalişti eve gelince açtım ve RAM Hz'lerinin düşük oldugunu gördüm. RAM hzlerini BIOS'tan artırdiktan sonra görüntü gelmedi no signal diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'nin BIOS'unu güncelledim sonrasında ise APU olduğu için ek ayrılan RAM miktarını 2'den 3'e çıkarttım sonrasında görüntü gelmedi. Tamirciye götürdüğümde çalişti eve gelince açtım ve RAM Hz'lerinin düşük oldugunu gördüm. RAM hzlerini BIOS'tan artırdiktan sonra görüntü gelmedi no signal diyor.
Anakartta clr_cmos diye iki pinli bir yer varsa oraya bilgisayar kapalıyken ama güç kaynağının düğmesi kapalı olmasın, iki pinin arasına tornavidayla ikisine aynı anda dokundur, veya yoksa bios pilini çıkarıp takmayı deneyebilirsin. Aklıma gelen bunlar şimdilik.

BİOS pili çıkar, 10 dakika bakla ve geri tak.

Geri
Yukarı