R3 3200G sistem donuyor ve kasıyor

PC son zamanlarda kasmaya başladı Opera GX kullanıyorum ara sıra drop gibi şeyler oluyor oyunlarda da FPS düşmeleri oluyor. CS:GO'da orta ayarda 200FPS'den 30'a kadar düşüyor. Sıcaklıklar iyi CPU 50-60 gösteriyor GPU da 60 üstüne çıkmıyor ama bugün kasayı temizlemek için açmıştım işlemci macunu biraz kurumuş daha da yeni sürmüştüm. SSD sağlık testi yatım sıkıntı yok. HDD geçen yaptım sorun yoktu. Kasada 6 tane fan var hava akışı iyi.
Sistemim.
Ryzen 3 3200G.
GTX 1050 Ti 4 GB.
16 GB RAM 8+8 3000MHz.

Dosya Ekleri

• csgoping.png
    csgoping.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 26
CPU Z ve GPU Z ile bir bakın her şey nroaml şekilde çalışıyor mu diye MSI Afterburner ile oyun içinden bakabilirsiniz DDU ile kaldırıp baştan kurun driver ı

PC son zamanlarda kasmaya başladı Opera GX kullanıyorum ara sıra drop gibi şeyler oluyor oyunlarda da FPS düşmeleri oluyor. CS:GO'da orta ayarda 200FPS'den 30'a kadar düşüyor. Sıcaklıklar iyi CPU 50-60 gösteriyor GPU da 60 üstüne çıkmıyor ama bugün kasayı temizlemek için açmıştım işlemci macunu biraz kurumuş daha da yeni sürmüştüm. SSD sağlık testi yatım sıkıntı yok. HDD geçen yaptım sorun yoktu. Kasada 6 tane fan var hava akışı iyi.
Sistemim.
Ryzen 3 3200G.
GTX 1050 Ti 4 GB.
16 GB RAM 8+8 3000MHz.
CPU'ya bir anda yüklenen tarayıcı, youtube vs. gibi uygulamalar oyunu anlık olarak kastırabilir ancak kapatılınca düzelmesi gerek.

CPU'ya bir anda yüklenen tarayıcı, YouTube vs. gibi uygulamalar oyunu anlık olarak kastırabilir ancak kapatılınca düzelmesi gerek.

En fazla arkada wallpaper çalışıyordur ondan da pek bir şey olmaz diye düşünüyorum çünkü önceden olmuyordu. Bir de müzik falan açıyorum.
Şimdi fark ettim 2 tane 8 GB RAM var ama tek 8 gözüküyor.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 36
  • 2.png
    2.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
En fazla arkada wallpaper çalışıyordur ondan da pek bir şey olmaz diye düşünüyorum çünkü önceden olmuyordu. Bir de müzik falan açıyorum.
Şimdi fark ettim 2 tane 8 GB RAM var ama tek 8 gözüküyor.
Bende de R3 3200G'var Opera ilk açılınca oyun kasıyor ancak 5-10 saniye sonra 10 FPS eksik olarak oynamaya devam ediyorum o da normal bir düşüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı