R3 3200G sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

retrodogukan

Hectopat
Yer
Menteşe
RAM
Xpower Turbine 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
Hi-Level 480 GB Ultra Series SSD
Ekran kartı
Ryzen 3 3200G Vega 8
Anakart
ASrock B450M HDV R4.0
İşlemci
Ryzen 3 3200G
5 ay önce topladığım sistemde AMD sürücüsü çöküp driveri siliyordu veya driveri silip ekranı donduruyordu. Driveri sürekli kurmak zorunda kalıyordum. Anakartın forumunda açtığım konuda yabancı birisi benimle aynı sorunu yaşadığını, yeni SSD ile problemi çözdüğünü söyledi. Bunun üzerine SSD'den kaynaklı olduğunu düşündüm ve SSD'i değiştirdim. Dün gelen SSD'ye Windows 10 kurdum. Öğlenden beri 3 kere mavi ekran verdi. Önceki SSD'de genelde oyunda veya masaüstünde ani hareket yapınca driver çöküyordu. Yeni SSD'de ise oyunlardan kendiliğinden çıkıyor, boştayken bile mavi ekran veriyor, mavi ekran verince de donuyor kasadan restart atmak zorunda kalıyorum. RAM'lere Memtest testi yaptım problem çıkmadı. Arkadaşlar sürekli ekran kartı sürücüsünün silinip/çökmesi veya sürekli mavi ekran alma nedenimi bir türlü bulamıyorum. Parçalardan birisinin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum ama hangisi bulamıyorum. Hem anakart sitesindeki ekran kartı ve chipset driverini denedim hem AMD'nin sitesindeki sürücüleri denedim ama ikisi de farklı çökmeler yaşatıyor. Ayrıca minidump klasörü yok, sistem ayarlarından da baktım ayarlar açık ama minidump klasörü mavi ekran verdiği halde oluşmuyor. Verdiği hataları buraya manuel yazmaktan çarem kalmadı:

-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
-UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

Anakart BIOS sürümü P3.20

Okumak için zamanı olmayan arkadaşlar: Sürekli farklı mavi ekran hataları alıyorum, Radeon Software çöküp duruyor. SSD değişti, RAM'ler test edildi, problem devam ediyor. Tekrar mavi ekran alınca minidump klasörünün oluşup oluşmadığını kontrol edeceğim çünki minidump klasörü yok.

Son düzenleme:
isi değerleri nasıl birde o bilgiyi verin sistemin driveri sildigine emin misiniz ekran kartinda sorun ola bilir benim pc dede driver en yeni surum degil buna ragmen windows ne siliyor nede gunceliyor kendim ne zaman istersem ozaman gunceliyorum

İsi değerleri nasıl bir de o bilgiyi verin sistemin driveri sildigine emin misiniz ekran kartinda sorun olabilir benim PC dede driver en yeni surum degil buna ragmen Windows ne siliyor ne de gunceliyor kendim ne zaman istersem o zaman gunceliyorum.

Isı değerleri 40 iken bile donuyor. Driveri eski SSD de siliyordu ve çöküyordu, yenisinde görmedim. Yeni SSD de sadece ya oyunlardan atıyor ya da boştayken bile mavi ekran veriyor. Driveri silmiyor ama ara ara driver çöküyor. Mavi ekran verdiğinde aniden donduğu için minidump klasörü oluşmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı