R3 3200G Sistem Toplama

Bütçe
4000-5000
Ben Frisby slim kasa + 300 Watt PSU ile 280 TL'ye aldım. Çok memnunum.

Sistemim Ryzen 3 3200G.

Monitor'de dahil 3000 TL tutmadı. Monitörü 2.el 21.5 inç 1080P Philps aldım. İnce ve zarif duruyor. Renkleri de çok güzel.

@

Kasanın ön tarafı ful mesh mis. Son hali bu şekilde oldu siz ne dersiniz? 3964.38 TL.

@Neko hocam siz ne dersiniz ya da önereceğiniz bir sistem olur mu?

Bana çıkabileceğiniz maksimum bütçeyi ve bu bütçeye nelerin dahil olduğunu söyleyebilir misiniz? Monitör, klavye, mouse, kulaklık vs. Yoksa sadece kasa mı olacak?

Bana çıkabileceğiniz maksimum bütçeyi ve bu bütçeye nelerin dahil olduğunu söyleyebilir misiniz? Monitör, klavye, mouse, kulaklık vs. yoksa sadece kasa mı olacak?

Hocam maksimum bütçem 5000 her şey dahil bir sistem kasa monitör kulaklık mouse klavye Wi-Fi alıcısı. Tabi ne kadar uygun olursa o kadar daha iyi olur.

Size tavsiyem kasayı iyi parçalardan oluşturup, çevre birimlerini idare eder diyebileceğimiz bir kalitede almanız. Çevre birimleri ileride her zaman değişebilir fakat temeli sağlam atılmamış bir bilgisayarda iş yapmak zor olacaktır.

Bütçenin çoğunu kasaya kullanmaktan yanayım. Monitörü ikinci el alma şansınız var mı? Malum dolar 9 TL'ye yaklaşıyor ve monitör fiyatları epey uçtu diye biliyorum. Mesela ben Dolar 5 TL'iken bile kendime temiz ve garantili bir ikinci el monitör almıştım.

Ben yine de her şeyi sıfır bir sistem kurmayı deneyeyim bakalım.

Evet, monitörlere baktım ve sıfır bir monitör 750-850 TL arasında gibi duruyor.

Size tavsiyem kasayı iyi parçalardan oluşturup, çevre birimlerini idare eder diyebileceğimiz bir kalitede almanız. Çevre birimleri ileride her zaman değişebilir fakat temeli sağlam atılmamış bir bilgisayarda iş yapmak zor olacaktır.

Bütçenin çoğunu kasaya kullanmaktan yanayım. Monitörü ikinci el alma şansınız var mı? Malum dolar 9 TL'ye yaklaşıyor ve monitör fiyatları epey uçtu diye biliyorum. Mesela ben dolar 5 TL'iken bile kendime temiz ve garantili bir ikinci el monitör almıştım.

Ben yine de her şeyi sıfır bir sistem kurmayı deneyeyim bakalım.

2. el alma ihtimalim var fakat PC bileşenleri hangisi olduğu fark etmeksizin neredeyse sıfır fiyatına satılıyor. Letgo'da arkadaş i3-9100F satıyor örneğin 2019'da almış 575 TL yazıyor faturada arkadaş satıyor 600 TL'ye :(

Şimdi monitörlerden çok fazla anlamıyorum maalesef. Gerek paneli gerek renk aralığı vs. Yine de bir 1080p monitörün 750-850 TL arasında olduğunu görüyorum ve fena durmuyorlar fakat iyi bir araştırma yapmak lazım. Aklımda birkaç tane monitör var onları paylaşacağım daha sonra.

Monitörü 750 TL olarak alıyorum bütçeye. Dediğim gibi çevre birimlerini, yani klavye ve mouse gibi şeyleri pahalı bir şey seçmeyeceğim ki kasaya olabildiğince bütçe kalsın. Mesela bu set fena değil:

Bu fareyi uzun süre kullandım ve birçok türde oyunlar oynadım. Beni üzmemişti. Dediğim gibi bunları idaretlik olarak kullanır, ileride değiştirirsiniz. Değiştirmesi kolay olan şeyler bunlar. Ayrıca Logitech'in bu fiyat bandındaki ürünleri saçma bir şekilde ölümsüz oluyorlar. Bozulmuyorlar yani.

Mouse pad de bu olsun. 30 TL.

Monitöre 750 TL demiştik. Klavye+Mouse+Mouse Pad ile beraber 930 TL ediyor.

Kulaklığa gelirsek önerebileceğim minimum kulaklık James Donkey 710 olacaktır size. Bu ürün de Cuma günleri İncehesap'da Gaming Gecesi indirimlerinde 170 TL'ye düşüyordu. Takip edebilirsiniz yarın.

Totalde kasa hariç her şey 1100 TL ediyor böylece. Wi-Fi adaptörüne gelirsek, size tavsiyem kablo çekmeniz. Fakat yapamıyorsanız eğer pek tavsiye veremeyebilirim adaptör konusunda. Ben Asus USB N14 almıştım fakat hiç memnun kalmadım ki fiyatı da fena değildi. En sonunda kablo çekmek zorunda kaldım.

Şimdi buraya kadar bir sıkıntımız yok ise 5000-1100 TL'den 3900 TL'ye bir sistem toplamayı deneyeceğim fakat dediğim gibi dolar bu haldeyken nasıl bir şey çıkar bilemiyorum. Monitörü ikinci el, atıyorum 550 TL'ye almak bize kasa için 200 TL kazandırabilir.

Şimdi monitörlerden çok fazla anlamıyorum maalesef. Gerek paneli gerek renk aralığı vs. yine de bir 1080P monitörün 750-850 TL arasında olduğunu görüyorum ve fena durmuyorlar fakat iyi bir araştırma yapmak lazım. Aklımda birkaç tane monitör var onları paylaşacağım daha sonra.

Monitörü 750 TL olarak alıyorum bütçeye. Dediğim gibi çevre birimlerini, yani klavye ve mouse gibi şeyleri pahalı bir şey seçmeyeceğim ki kasaya olabildiğince bütçe kalsın. Mesela bu set fena değil:

Bu fareyi uzun süre kullandım ve birçok türde oyunlar oynadım. Beni üzmemişti. Dediğim gibi bunları idaretlik olarak kullanır, ileride değiştirirsiniz. Değiştirmesi kolay olan şeyler bunlar. Ayrıca Logitech'in bu fiyat bandındaki ürünleri saçma bir şekilde ölümsüz oluyorlar. Bozulmuyorlar yani.

Mousepad de bu olsun. 30 TL.

Monitöre 750 TL demiştik. Klavye+mouse+mousepad ile beraber 930 TL ediyor.

Kulaklığa gelirsek önerebileceğim minimum kulaklık James Donkey 710 olacaktır size. Bu ürün de cuma günleri İncehesap'da Gaming gecesi indirimlerinde 170 TL'ye düşüyordu. Takip edebilirsiniz yarın.

Total'de kasa hariç her şey 1100 TL ediyor böylece. Wi-Fi adaptörüne gelirsek, size tavsiyem kablo çekmeniz. Fakat yapamıyorsanız eğer pek tavsiye veremeyebilirim adaptör konusunda. Ben ASUS USB N14 almıştım fakat hiç memnun kalmadım ki fiyatı da fena değildi. En sonunda kablo çekmek zorunda kaldım.

Şimdi buraya kadar bir sıkıntımız yok ise 5000-1100 TL'den 3900 TL'ye bir sistem toplamayı deneyeceğim fakat dediğim gibi dolar bu haldeyken nasıl bir şey çıkar bilemiyorum. Monitörü ikinci el, atıyorum 550 TL'ye almak bize kasa için 200 TL kazandırabilir.

Mousepad ve kulaklıktan kısabiliriz hocam idarelik bir mousepad bana fazlası ile yeterli gelir kulaklık kullanmama gerek yok zaten yalnız yaşıyorum.

Mouse pad 30 olmaz ise 20 olur en fazla. O yüzden ondan kısmanın bir anlamı yok gibi. Kulaklığa gelecek olursak bu kulaklığı önermemin sebebi rahat olması ve iyi bir mikrofona sahip olması. Eğer mikrofon sizin için önemli değilse herhangi bir Frisby ya da Rampage ürünü alabilirsiniz fakat tavsiye edeceğim bir şey değildir. Benim size önerdiklerim bana göre olabilecek en minimum parçalar.

Mousepad 30 olmaz ise 20 olur en fazla. O yüzden ondan kısmanın bir anlamı yok gibi. Kulaklığa gelecek olursak bu kulaklığı önermemin sebebi rahat olması ve iyi bir mikrofona sahip olması. Eğer mikrofon sizin için önemli değilse herhangi bir Frisbyya da Rampage ürünü alabilirsiniz fakat tavsiye edeceğim bir şey değildir. Benim size önerdiklerim bana göre olabilecek en minimum parçalar.

Hocam monitörden kalan 200 TL diye hesaplayalım o vakit dediğim gibi kulaklığa da ihtiyacım yok ama onun yerine hoparlör alırım 100 TL'de o olsa bizim bütçemiz tahminen 4170 maksimum oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı