R3 3200G sistemde Windows her başlatmada donuyor

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
RAM
HyperX 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO 1TB
Ekran kartı
Ryzen 3 3200G APU
Anakart
Gigabyte X570 UD
İşlemci
Ryzen 3 3200G
FPS artırma videosu izliyordum. Bu noktaya kadar her şey normal. Sonra güç ayarlarında yüksek performans dediğini gördüm, ben Ryzen'in özel güç planını kullanıyordum. İşlemcim (R3 3200G) çok hafif hız aşırtmalıydı, son derece stabil ve rahat (3.850 GHz ve APU 1.6GHz) frekanslardaydı hep düzgün çalışıyordu. Yanlışlıkla düşük güç tüketimine basar basmaz dondu bilgisayarım. Her açılışta dondu. Tamamen. 3 başarısız denemeden sonra Windows onarmaya geçti. Tüm diski her şeyi temizle sıfırdan başlasın dedim. Fakat gene daha açılışa gelmeden dondu. Ee gene attım tümden bir reset ve aynısı tekrar oldu?

Bilgisayar sanki işlemci hız aşırtması fazla gelmiş gibi donuyor. Anında donuyor, sesler, uygulamalar, Razer ekipmanımın ışıklandırmaları, bilgisayara bağlı her şey donuyor ve kapatma tuşu kapatmıyor bilgisayarı. Ben de BIOS üzerinden işlemcimin harcadığı gücü azaltıp tekrar açmaya çalışıyordum en son bir şey yapmadan dedim, Technopat'a sorma vakti geldi daha kurcalamayalım. Gerçekten çaresizim ve lisem başka şehirde, tatil için geldim, şimdi oynayamazsam ne zaman oynayacağım ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam şimdi siz şöyle yapın PC kapalı iken fişleri prizden çekin. BIOS pilini çıkarın ve 30-40sn bekleyip geri takın sonra PC'yi açın ama açılırken BIOS'a girip ayarları kaydet ve çık demeniz lazım. Yoksa pili çıkarıp takmanız bir ifade etmiyor. BIOS'a giriş tuşunu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız anakart markasını buraya yazmanız yeterli. Örnek: MSI, Gigabyte, ASUS vb.
Pili çıkarıp takar takmaz açılışta BIOS'u açıp hiçbir şeye ellemeden kaydedip çıktım ve durum aynı.

Windows ile ilgili bir durum o zaman. Windows da açılmadığı için aklıma pek bir şey gelmiyor. Format atabilirsiniz çözüm bulamazsanız.
İşte sıfırla dedim sonra tüm sürücüyü temizle dedim. Yani çıkan her seçenekte tekrar tekrar "Yok kardeşim her şeyi sil" dedim ama ona rağmen donuyor.

Windows sorun gidermeden yaptım.
Hala bilgisayar aynı.

Sorun zaten Windows ile ilgili olduğu için işlemi yapamıyor olabilir. Size önerim flash bellek ile format atmanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı