R3 3200G sisteme ekran kartı tavsiyesi

Arkadaşlar,bu fiyatlara çıkamam ben.Bu 1660S ve 1050 Ti fiyatları çok pahalı benim için.Max bütçe 500 tl.2.el felan olur.Bu yönde tavsiyeniz var mı?
500 tl ile alacağınız ekran kartı, işlemcinizin grafik birimiyle hemen hemen aynı performansı verecektir (2. el gt1030 bulabildiğinizi düşünürsek). Hatta işlemci grafik biriminiz daha iyi bir performans bile verebilir o bütçeyle alacağınız ekran kartlarından.

500TL'ye alacağın ekran kartı her türlü APU'dan daha zayıf olur.
Sana tavsiyem ikinci bir RAM'alman, APU sistemde maksimum performans için en önemli husus çift kanal RAM. Eğer ikinci bir RAM alırsan %50 kadar, hatta daha fazlası bir performans artışı yaşayabilirsin oyunlarda.

Hocam,teşekkürler.Sanırım dediğinizi yapmalıyım.Pc'de takılı olan ram,Corsair Vengeance Dddr4 3000 Mhz olan model.2.ram olarak hangisini takmalıyım?Aynı model olmak zorunda m? Linkli paylaşım yaparmısınız?
Git bir kebap falan ye o paraya veya başka şeylere harca. Ekran kartı piyasası uçuk.
Aynen.Şimdiye kadar ekran kartı gibi bir derdim yoktu.Bu sistemi yapan arkadaş bana yeterli olacağını söylemişti.Sadece Fifa oynadığım için.Acaba Baran Başaran'ın dediği gibi ramı 16 yapsak sorun düzelir mi?
Ram'i 16 yapsak fifa 22 oynayabilrmiyim?

Son düzenleme:
@Bekir Kazan RAM önerisi için ayrı bir konu açmalısın. Evet, RAM'in aynı modelini almak en sağlıklısı, ama piyasada yoksa CPU Z Bellek sekmesini paylaşıp Sosyal'den RAM önerisi isteyebilirsin.

Hocam,teşekkürler.Sanırım dediğinizi yapmalıyım.Pc'de takılı olan ram,Corsair Vengeance Dddr4 3000 Mhz olan model.2.ram olarak hangisini takmalıyım?Aynı model olmak zorunda m? Linkli paylaşım yaparmısınız?

Aynen.Şimdiye kadar ekran kartı gibi bir derdim yoktu.Bu sistemi yapan arkadaş bana yeterli olacağını söylemişti.Sadece Fifa oynadığım için.Acaba Baran Başaran'ın dediği gibi ramı 16 yapsak sorun düzelir mi?
Ram'i 16 yapsak fifa 22 oynayabilrmiyim?
Zaten APU sistem toplayıp tek 8GB RAM kullanmak akıl dışı bir şey. Siz aynı marka, model, mhz ve cl değerlerine sahip olan 8GB bir RAM edinin. Aynı markayı bulamazsanız diğer özellikler aynı olsun. Sisteminizdeki RAM'ler bu sayede DUAL CHANNEL olarak çalışacak ve bu sistem performansınızı geliştirir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı