R3 3200G sisteme R5 3400G vs RX 570

HYPERX224

Centipat
Arkadaşlar sistemimde Ryzen 3200G var. Yani APU bir işlemci. Sizce gelecekte yapacağım bir yükseltmede işlemcimi R5 3400G'ye yükseltmem mi mantıklı? Yoksa RX 570 8 GB ekran kartı almam mı? Mantıklı yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada R5 işlemci alırsam şu ankini satacağım dolayısıyla R5 bana 600 TL'ye maal olurken ekran kartı 1200 TL'ye maal olacak. Bunuda göz önünde bulundurarak yorum yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemimde Ryzen 3200G var. Yani APU bir işlemci. Sizce gelecekte yapacağım bir yükseltmede işlemcimi R5 3400G'ye yükseltmem mi mantıklı? Yoksa RX 570 8 GB ekran kartı almam mı? Mantıklı yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada R5 işlemci alırsam şu ankini satacağım dolayısıyla R5 bana 600 TL'ye maal olurken ekran kartı 1200 TL'ye maal olacak. Bunuda göz önünde bulundurarak yorum yaparsanız sevinirim.

Düzenli bir gelirin varsa ilk işlemciyi yükselt. Eline para geçmesi (yaşını bilmediğim için) harçlıklarla falan oluyorsa paran varken direk ekran kartını al derim.

p, çok kısa süre sonra da işlemcini

Bende aynı durumdayım. Yaptığım araştırmalara göre 3200g ile 3400g arasında %20'lik bir hız farkı var. Fiyat / Performans olarak düşündüğüm zaman %20 lik bir hız artışı için 1250 TL civarında bir işlemci upgrade işlemi bana sıcak gelmedi.

Fiyat / Performans olarak düşündüğümde, yani verilen para + hız farkını göz önüne aldığımda 3200g halen bana mantıklı geliyor. Forumda arkadaşlara sordum, onlarda ekran kartı upgrade'i önermişlerdi. İlerde 4650g ya da rx 570 + ryzen 5 3600 gibi bir upgrade düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı