R3 3200G Sisteme yükseltme önerisi

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Malum dolar her geçen gün artıyor artık sosyal hayatımıza zar zor para harcar olduk. FPS'i uygun yollarla arttırmak istiyorum o yüzden bu konuyu açmak istedim. Stresli bir işte çalışıyorum, stresi atmak için eve gelince soluğu bilgisayarda alıyorum. Genel olarak Valorant oynuyorum bunun yanı sıra Steam'de 20-30 TL'lik oyunları alıp oynamak istiyorum ama çok fazla kasıyor oynayamıyorum. Ekran kartı tabii ki ilk değişmesi gereken parça ama fiyatlar ortada o yüzden en mantıklı şekilde ilk önce hangi parçayı değiştirmem gerekiyor emin olamadım.

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
RAM: Corsair CMK8GX4M1D3000C16 8 GB CL16 Vengeance LPX
Ekran Kartı: NVIDIA GT 630
Anakart: Prime A320M-F
PSU: Corsair RM650X 650W 80+ Gold Siyah Full Modüler
Kasa: ASUS Vento TA-KB1

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum dolar her geçen gün artıyor artık sosyal hayatımıza zar zor para harcar olduk. FPS'i uygun yollarla arttırmak istiyorum o yüzden bu konuyu açmak istedim. Stresli bir işte çalışıyorum, stresi atmak için eve gelince soluğu bilgisayarda alıyorum. Genel olarak Valorant oynuyorum bunun yanı sıra Steam'de 20-30 TL'lik oyunları alıp oynamak istiyorum ama çok fazla kasıyor oynayamıyorum. Ekran kartı tabii ki ilk değişmesi gereken parça ama fiyatlar ortada o yüzden en mantıklı şekilde ilk önce hangi parçayı değiştirmem gerekiyor emin olamadım.

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
RAM: Corsair CMK8GX4M1D3000C16 8 GB CL16 Vengeance LPX
Ekran Kartı: NVIDIA GT 630
Anakart: Prime A320M-F
PSU: Corsair RM650X 650W 80+ Gold Siyah Full Modüler
Kasa: ASUS Vento TA-KB1
Hocam kasmasının sebebi raminizin tek kanal ve 8 gb olması. Ayrıca söylediğiniz gibi değiştirmeniz gereken parça oynadığınız oyunlara göre rx 570 civarı bir ekran kartıdır.

Öncelikle bu işlemciyle devam edecekseniz ram takviyesi tavsiye ederim. 8x2 şeklinde olduğu zaman oldukça rahatlayacaktır bilgisayarınız. Sonrasında yoksa SSD de bayağı rahatlatır sizi .Bütçenizi belirteniz daha rahat yardımcı oluruz.

Geri
Yukarı