R3 3200G sisteme yükseltme tavsiyesi

Sam Bridges

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2000TL + R3 3200G'yi satıp elime geçen para ile işlemci + ekran kartı almak istiyorum. R3 3200G'yi ne kadara satabileceğimi bilmiyorum. Sonradan -piyasa inince- alacağım ekran kartını satıp yükselteceğimden paranın büyük kısmını lütfen işlemciye ayırın ki ileride geliştirirken önümü tıkamasın. Ekran kartının da fiyatı çok artmamış olsun ki satarken de çok kaybettirmesin. Teşekkür ederim.

Şu an ikisini satsan ancak ekran kartı alabilirsin. O yüzden piyasanın düşmesini beklemelisin. Önerim Ryzen 3100 ile 1650 Super veya 5500XT olacaktır piyasa normale döndüğünde.
Belirtmeyi unutmuşum, ikinci el ekran kartı tercih edebilirim. Kafamda 1700 lira civarına R5 3600 alıp 1300 civarına da ekran kartı bakasım var.

Acı gerçek; bu cevabı yazmadan önce baktım, ancak RX 550 bulabildim. Belki 1050 TI bulabilirdim diye düşünüyordum, yanlış düşünüyormuşum. Sanırım mecburen kripto para sektörünün patlamasını bekleyeceğim.

Belirtmeyi unutmuşum, ikinci el ekran kartı tercih edebilirim. Kafamda 1700 lira civarına R5 3600 alıp 1300 civarına da ekran kartı bakasım var.

Acı gerçek; bu cevabı yazmadan önce baktım, ancak RX 550 bulabildim. Belki 1050 TI bulabilirdim diye düşünüyordum, yanlış düşünüyormuşum. Sanırım mecburen kripto para sektörünün patlamasını bekleyeceğim.

Idarelik RX 550 al diyecegim ama 3200G APU'dan gecmenin bir anlami olmayacak, suanki piyasa da malum. Ben yerinde olsam beklerdim.

Geri
Yukarı