R3 3200G yeni sürücü sonrası donmalar başladı

AYDINBEY.01

Hectopat
Daha fazla  
R3 3200G işlemcili bilgisayarımda işlemcinin içerisinde bulunan APU'yu kullanıyorum. Yeni güncellemeden sonra farede takılmalar meydana geliyor. Bilgisayarı açtığımda ilk başta bir şey yok fakat her dakikada donması artıyor ve en sonunda bilgisayarım kilitleniyor. Format attırdım fakat sorunum hâlâ devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

En son bilgisayarımı kapatmadan önce AMD Software güncellemesi geldi. Güncelledim ve bilgisayarı kapadım. Sabah kalktığımda farede takılmalar ve bir süre sonra bilgisayarım donmaya başladı. Format attırdım fakat sorunum düzelmedi. Sizce bu sorun neden? BIOS'tan yapar mı? AMD'den gelen yeni güncellemeyle BIOS'um uygun olmamasından kaynaklanır mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden sürekli yeni gelen sürücüyü kurmakta ısrarcısın? Bir önceki sürümü kurmanı belirtiyorum fakat sen yine format attırıp en güncel olanı kuruyorsun ve takılmalar olduğunu söylüyorsun. Belli ki yeni sürücüyle senin sisteminde bir uyuşmazlık söz konusu.

BIOS ile alakalı olabilir mi sorusuna da evet ihtimalini verebilirim, BIOS güncellemeyi deneyebilirsin bunun için. Bunun dışında hala yeni sürümü kullanmaya devam edeceksen benim başka söyleyeceğim bir şey yok.

Neden sürekli yeni gelen sürücüyü kurmakta ısrarcısın? Bir önceki sürümü kurmanı belirtiyorum fakat sen yine format attırıp en güncel olanı kuruyorsun ve takılmalar olduğunu söylüyorsun. Belli ki yeni sürücüyle senin sisteminde bir uyuşmazlık söz konusu.

BIOS ile alakalı olabilir mi sorusuna da evet ihtimalini verebilirim, BIOS güncellemeyi deneyebilirsin bunun için. Bunun dışında hala yeni sürümü kullanmaya devam edeceksen benim başka söyleyeceğim bir şey yok.
Hocam bilgisayarcı kurmuş benlik birşey yok. Fikriniz için teşekkür ederim deneyeceğim.

Hocam bilgisayarcı kurmuş benlik birşey yok. Fikriniz için teşekkür ederim deneyeceğim.
Sonucu bildirirsin. Her zaman en son sürüm sürücünün kullanılması şart değil. Yazdığım iletideki DDU'ya tıklarsan seni rehbere yönlendirecek zaten nasıl sürücünün kaldırılacağı yazıyor. Sürücüyü kaldırdıktan sonra da yapman gereken şey buradan en güncel sürüm olan 21.4.1 dışındaki bir sürümü indirip kurman: https://www.amd.com/en/support/prev...essors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-3-3200g

Sonucu bildirirsin. Her zaman en son sürüm sürücünün kullanılması şart değil. Yazdığım iletideki DDU'ya tıklarsan seni rehbere yönlendirecek zaten nasıl sürücünün kaldırılacağı yazıyor. Sürücüyü kaldırdıktan sonra da yapman gereken şey buradan en güncel sürümün bir önceki sürümünü indirip kurman: https://www.amd.com/en/support/prev...essors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-3-3200g
Ddu yu nasıl yapacağım peki hocam?
Sonucu bildirirsin. Her zaman en son sürüm sürücünün kullanılması şart değil. Yazdığım iletideki DDU'ya tıklarsan seni rehbere yönlendirecek zaten nasıl sürücünün kaldırılacağı yazıyor. Sürücüyü kaldırdıktan sonra da yapman gereken şey buradan en güncel sürüm olan 21.4.1 dışındaki bir sürümü indirip kurman: https://www.amd.com/en/support/prev...essors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-3-3200g
Burdaki link eski sürümünü hocam

Anlattım zaten. İlk iletimdeki DDU'nun üstüne tıklayacaksın, seni rehbere yönlendirecek dedim.

Buna yani.
Burdaki link eski sürümünü hocam?
Evet 21.4.1 dışındaki en güncel sürümü indirip kur oradan. Önce DDU işlemini yapacaksın ama.

Anlattım zaten. İlk iletimdeki DDU'nun üstüne tıklayacaksın, seni rehbere yönlendirecek dedim.

Buna yani.

Evet 21.4.1 dışındaki en güncel sürümü indirip kur oradan. Önce DDU işlemini yapacaksın ama.
Çok sağolun çok teşekkür ederim hocam yapamadığım bir yer olursa size sorabilirmiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı