R3 3200U değiştirilebilir mi?

Laptopta iki RAM slotu var ise 4*2 8 GB RAM yapabilirsin çift kanal. APU sistemlerde çift kanal RAM bariz fark yaratıyor oyun performansında.

APU değil de işlemci artı harici ekran kartı oluyor sanırım 2'sini yenileyeceğim bir de işlemci 16 GB RAM kapasitesi olursa bir tane daha 8 RAM alacağım.

Şimdi anladım ama APU sisteme harici ekran kartı takamıyor muyuz?
eGPU ile takabilirsin. Ama bu da çok masraflı oluyor hem işlemcin güçlü değil ona iyi bir kart takamazsın. Hem PSU hem ekran kartı hem de gerekli aparatları alman lazım. Sadece bunlarla da olmuyor her laptopta yapılamıyor bu dediğim iş.
Not: Hatta AMD işlemcili cihazlarda monitör almak gerekebiliyor.

Son düzenleme:
Harici ekran kartı var mı da cihazında? Laptopun linkini atabilir misin?

Hayır ben almayı düşünüyorum.
Harici ekran kartı var mı da cihazında? Laptopun linkini atabilir misin?

Asus D509da amd ryzen 3 3200u notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus D509da kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al. benimki X509'da ama bulamadım bir de benimki 8 RAM.

eGPU ile takabilirsin. Ama bu da çok masraflı oluyor hem işlemcin güçlü değil ona iyi bir kart takamazsın. Hem PSU hem ekran kartı hem de gerekli aparatları alman lazım. Sadece bunlarla da olmuyor her laptopta yapılamıyor bu dediğim iş.
Not: Hatta AMD işlemcili cihazlarda monitör almak gerekebiliyor.

Bende 3000 yakın para var 1600 1700 hem işlemci hem de PSU alamaz mıyım?
3000 TL var ise elindeki cihazı satıp parayı da üstüne ekleyip yeni bir laptop alabilirsin. eGPU ile laptoplar taşınabilir özelliğini kaybediyor. Bunu yapan birisi için taşınabilirlik önemli değil demek. Önemli değil ise laptopu satıp üstüne paranı ekleyerek (biraz klişe olacak ama) masaüstü toplarsın. Çok daha iyi olur.

Son düzenleme:
3000 TL var ise elindeki cihazı satıp parayı da üstüne ekleyip yeni bir laptop alabilirsin.

Oda mantıklıda kaça gider sence bu laptop.
3000 TL var ise elindeki cihazı satıp parayı da üstüne ekleyip yeni bir laptop alabilirsin.

Aslında ben lsg gireceğim fen lisesi gelirse babam bana 22 bin 25 bin arası PC toplayacak eğer kazanamsaam diye laptop ekran kartı falan şey yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı