R3 3200U sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

Roy Ackerman

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, birkaç hafta önce işlemcinin kendini 0.39 gibi hızlara sabitleyip oyunumu 5 FPS yaptığından vs. bahsetmiştim. Yeni soğutucu alarak bu sorunu çözdüm. Artık hiç denecek kadar az oluyor fakat oyunum inanılmaz drop yiyor. Ateş ediyorum drop, silah alıyorum drop, Quick CPU üzerinden bazı ayarlar yapıyorum düzeliyor sonra yine aynı şey oluyor. Ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Virüs taraması yaptım, her şey temiz. En düşük çözünürlük ve grafiklerde oynuyorum, bir türlü çözemedim ve saçma bir şekilde inanılmaz RAM kullanıyor. 6 GB RAM yetersiz mi kalıyor artık bilmiyorum. CS:GO bile 1 GB en fazla kullanıyor anlayamıyorum. (İlk başlarda bu tarz bir sorun yoktu!)
  • AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.60 GHz
  • 8,00 GB (kullanılabilir: 5,95 GB)
  • 64 Bit

Şunu da belirtmeliyim: Sadece oyunlarda değil, YouTube'da masaüstünde bile drop yiyor bilgisayar. Arama yerini açmaya çalışıyorum, çok geç açılıyor mesela. Çok ilginç gerçekten.

Aynı sistem bende de var hocam. Valorant'ta bende aynı şekilde drop yiyorum örnek olarak PES 17 kaldırıyor bilgisayar ama 30 FPS oluyor sürekli drop yiyor galiba bu sistem oyun için uygun olmayan bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı