R3 3100 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

CripsXX

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RX 570
Anakart
B450M A-Pro Max
İşlemci
R3 3100
Merhaba, hayırlı akşamlar hepinizeç Valorant'ta çektiğim bir sıkıntıya size söylemek istiyorum sorunumu şöyle anlatayım 200, 150, 160, 170 FPS alıyorum skiller çok kullanılıdığında FPS 120 110'a düşüyor ve oyunum anlam veremediğim bir şekilde kasıyorç bazen bu 130 FPS'de de gerçekleşiyor. Bazı insanların FPS'i 110'u bile görünce sıkıntısız oynamaya devam ediyor. 165 Hz monitörüm var 170'e sabitliyorum bu kasma olayı daha çok gerçekleşiyor o yüzden sabitlemiyorum. Bu sıkıntıyı bilen biri varsa yardımcı olabilirse ellerinden öpeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz ile monitörünüz biraz dengesiz olmuş sorun aslında bu.

Merhaba, hayırlı akşamlar hepinizeç Valorant'ta çektiğim bir sıkıntıya size söylemek istiyorum sorunumu şöyle anlatayım 200, 150, 160, 170 FPS alıyorum skiller çok kullanılıdığında FPS 120 110'a düşüyor ve oyunum anlam veremediğim bir şekilde kasıyorç bazen bu 130 FPS'de de gerçekleşiyor. Bazı insanların FPS'i 110'u bile görünce sıkıntısız oynamaya devam ediyor. 165 Hz monitörüm var 170'e sabitliyorum bu kasma olayı daha çok gerçekleşiyor o yüzden sabitlemiyorum. Bu sıkıntıyı bilen biri varsa yardımcı olabilirse ellerinden öpeceğim.

Skill Efektlerini düşürmeyi deneyin şu adımları uygulayıp yapabilirsiniz:

Appdata > Local > Valorant > Saved > Config > (Buradan oyunun son sürümünü seçin) > Windows > GameUserSettings'e sağ tıklayıp düzenle deyin. Daha sonra aşağıda ki ayarları uygulayın:

(Efekt Kalitesi) EffectsQuality ayarını 1'e çekin.
(Gölge Kalitesi) ShadowQuality ayarını 1'e çekin isterseniz 2'de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sisteminiz ile monitörünüz biraz dengesiz olmuş sorun aslında bu.
Bu biraz saçma geldi bana bu sistemde olup 280 Hz kullanan arkadaşlarım var FreeSync moduyla bu iş kolayca çözülüyor.
Skill efektlerini düşürmeyi deneyin şu adımları uygulayıp yapabilirsiniz:

Deniyorum sonuçu size ileteceğim.
Skill Efektlerini düşürmeyi deneyin şu adımları uygulayıp yapabilirsiniz:
Mallesef sıkıntı aynı devam ediyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı