R3 3300X GTX 1650S sistem en ucuz nereden toplanır?

m47

Kilopat
SSD ve kasayı önermiyorlar ona da yardımcı olursanız sevinirim.

PSU burada 100 TL daha ucuz: Corsair VS550 550W 80+ 12CM FANLI GUC KAYNAGI (CP-9020171-EU) | Trendyol

SSD fena değil ama daha iyi modeller elbette tercih edilebilir.

Kasanın Mesh yapılı olanı çok iyi de ''Edge'' modelinde ön panel pleksi olduğundan hava akışı biraz kötü. Yan taraflardan açılan delikler pek yeterli olmuyor. Zalman N3 modeline bakın.

Anakart da burada 50 TL daha ucuz: Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 Soket AM4 mATX Anakart | Trendyol

3600MHz RAM desteği mevcut.

İşlemci de stokta bulunmuyor.

PSU burada 100 TL daha ucuz: Corsair VS550 550W 80+ 12CM FANLI GUC KAYNAGI (CP-9020171-EU) | Trendyol

SSD fena değil ama daha iyi modeller elbette tercih edilebilir.

Kasanın mesh yapılı olanı çok iyi de "Edge" modelinde ön panel pleksi olduğundan hava akışı biraz kötü. Yan taraflardan açılan delikler pek yeterli olmuyor. Zalman N3 modeline bakın.

Anakart da burada 50 TL daha ucuz: Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 Soket AM4 mATX Anakart | Trendyol

3600MHz RAM desteği mevcut.

İşlemci de stokta bulunmuyor.

Hocam SSD'de kronik sorun falan varmış yavaş yazma vs. işlemciyi zaten hemen almayacağım fiyatı düşünce. Anakart'a gelirsek 2133MHz yazıyor benim kinde 3200 neden öyle?
Kasa bumu? Zalman N3 Beyaz LED Fan Çelik Mesh Panel USB 3.0 Pencereli Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

SSD Plus 120 GB modelini kullanıyorum, evet bende de bir yazma hızı düşüklüğü var biraz.
Öte yandan 1.5 yıldır kullanıyorum, SSD sağlığı sadece %6 düştü.

480 GB modelinde bir sorun var mı bilmiyorum.

595 TL verirseniz 860 Evo 500 GB var: Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB: Amazon.com.tr

SSD ve kasayı önermiyorlar ona da yardımcı olursanız sevinirim.

Aerocool Menace Saturn 2x12cm RGB Fanlı, Ön Üst Mesh Panel, Yüksek Hava Akımlı, Mid Tower Gaming Kasa | Teknobiyotik

Bu kasanin hava akişi iyi gozukuyor ayni SSD'yi kullaniyorum yazma hizi vadedilenden biraz duşuk fakat bir sorun yaşamadim SSD sagliginda vs. SSD.
Olarak Kingston A400 onerebilirim.

Hocam 2 fan yetecek mi?

Fan sayisi onemli degil aslinda fanin işlevselligi onemli bazi markalarin kasalarinda 3 fan var on tarafta 3 unun de onu kapali hiçbir işe yaramiyor burada onde tek fan var fakat onu mesh yapida fanin yani yeterli hava alacagini dusunuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı