R3 3300X Metin 2'de R5 3600'den daha düşük FPS alıyor

Tufann01

Centipat
Hayırlı geceler bilgisayari Windows sol alttan kapatiyorum ekran kapaniyor ama PC kasasi calismaya devam ediyor. Neden boyledir sizce? Bir de Ryzen 3 3300X aldim MSI B350M anakart guncellemesini yaptirdim tekli cekirdegi Ryzen 5 3600'dan yuksek fakat arkadas Metin 2'de R5 3600'si var benden daha yuksek FPS aliyor. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcide bir sorun olacağını sanmıyorum, oyun çok dengesiz optimizasyon neredeyse yok zaten. Başka oyunlar denediniz mi? Sadece bu oyunda mı oldu düşük FPS?

Evet gordugum kadariyla bu oyunda oldu ama baska islemcileri de mesela R5 3600'da 60 FPS oynuyorken arkadasim (oyun tek cekirdek calistiriyor) R3 3300X'in tek cekirdek performansi daha yuksek olmasina ragmen daha az FPS almasi garip geldi.

Arkadaşının 3600ü 3.6ghz değerinde çalışmıyordur, overclock yapmıştır, boost açıktır. Bahse konu performans testleri taban çekirdek hızları ile yapılıyor ancak r5 3600 auto ayarlarda bile 4 ghz gören bir işlemci.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı