R3 3300X stoklara ne zaman gelir?

byiyuel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar toplayacağım aklımda R3 3100 vardı ama R3 3300X daha iyi dedikleri için onu almaya karar verdim. Fakat bu sefer de işlemci stoklarda yok. Sizce stokalara ne zaman gelir? Gelirse kaç ₺ olur?

Milette 1. nesil Ryzen'lerden beri tutturmuş bir AMD, Intel'den daha ucuz diye. Halbuki artık öyle değil. Hatta i5 10400F, R5 3600'den daha iyi Gaming performansına sahip olmasına rağmen 200₺ daha ucuz. Buna R5 3600'ün soğutucu gereksinimide girince 400₺'ye yaklaşıyor.
İlk cümlede dediğin şey yüzünden Ryzen stokları eridi ve satıcılar fiyatları uçurdu. Intel çok satılmadığı için çok zam yemedi. Bence şu aralar Intel F/P anlamında Ryzen modellere göre "genelde" daha iyi.

İlk cümlede dediğin şey yüzünden Ryzen stokları eridi ve satıcılar fiyatları uçurdu. Intel çok satılmadığı için çok zam yemedi. Bence şu aralar Intel F/P anlamında Ryzen modellere göre "genelde" daha iyi.

Aynen öyle, Intel şu an giriş ve orta segmentte F/P oranı olarak Ryzen'den önde bulunuyor.

Reis daha önce de sormuştun sanki sen bunu. 3300x'i unut. Stoklara falan gelmez artık. Ben 2-3 aydır takip ediyorum o işlemciyi hala da açar bakarım stok gelmiş mi diye. 2 aydır doğru düzgün stoğu yok o işlemcinin. TR'de ki son 3300x'i ben almış olabilirim çünkü:D

Geri
Yukarı