Linux kaldırma ve EFI silme

Tufur

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
1715551663969.png

Harddiskime Linux Mint kurmuştum Ubuntu'yu kaldıracağım, diğer seçenekler ne anlama geliyor merak ettim bunların silinmesi sıkıntı çıkarır mı, sonuçta ben SSD'den Windows'umu boot ediyorum.

Eki Görüntüle 2194256

Harddiskime Linux Mint kurmuştum Ubuntu'yu kaldıracağım, diğer seçenekler ne anlama geliyor merak ettim bunların silinmesi sıkıntı çıkarır mı, sonuçta ben SSD'den Windows'umu boot ediyorum.
EFI bölümünü silersen windows gider. Zorlanıyorsun belli ki. Gui ile kursan daha iyi olur.

Bir sıkıntı yaşamıyorum harddiskteki EFI bölümününde Windows'um yok.

1715583920268.png

SSD içinde Windows şimdi burada Ubuntu kaldır diyorum Ubuntu bulunamadı diyor boot ile aynı tarihe sahip oldugu için onu kaldırmam gerektiğine emin gibiyim ama Windows bozulursa durduk yere sıkıntıya gireceğim diye buradaki şeylerin anlamını sormuştum. Boot nedir Ubuntu'ya bağlı oldugunu görebilir miyim?

1715584218682.png

ubuntuyu burdan silsemde pc yeniden başlatınca yine ubuntu geliyor.

Bir sıkıntı yaşamıyorum harddiskteki EFI bölümününde Windows'um yok.

Eki Görüntüle 2194321

SSD içinde Windows şimdi burada Ubuntu kaldır diyorum Ubuntu bulunamadı diyor boot ile aynı tarihe sahip oldugu için onu kaldırmam gerektiğine emin gibiyim ama Windows bozulursa durduk yere sıkıntıya gireceğim diye buradaki şeylerin anlamını sormuştum. Boot nedir Ubuntu'ya bağlı oldugunu görebilir miyim?

Eki Görüntüle 2194323
Ubuntu'yu buradan silsem de PC yeniden başlatınca yine Ubuntu geliyor.

Boot'u ve Ubuntu'yu silebilirsin ama her ihtimale karşı boot klasörünü silmek yerine başka yere taşı. Eğer sorun olursa live USB üzerinden geri yerine koyarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı