R3 4100 için Ekran kartı önerisi

Quiky

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Rust oynamak istiyorum lakin ama şu anki bilgisayarım Subnatica gibi oyunlarda bile 30 FPS'i geçmiyor. Bu durum isteğimin biraz imkânsız olduğunu düşündürüyor. Bilgisayarımın özellikleri söyle;

Ryzen 3 4100.
16 GB 3200 MHz RAM.
240 GB SSD.
GT 710 2 GB ekran kartı.

Aslında ekran kartımın gayet yetersiz ve kötü olduğunu biliyorum yakın bir zaman ekran kartı almak istiyorum zaten ama hangi ekran kartını alabileceğim hakkında fikrim sayılı. RX 6400 ve RX 6500 XT gibi modelleri düşünüyorum ama bir fikriniz olursa yardımınıza ihtiyacım var.
MSI RX 6500 XT Mech 2X 4G OC 64 Bit GDDR6 4 GB ekran kartı gibi bir şey düşünüyorum.

Darboğaz olacaktır ancak RX 6500 XT'ye 6K vermektnse bu daha mantıklı.
Ya da işlemciyi satıp 5600+ ikinci el RX 6600 XT alabilirsin.

Yani şimdi bu dediğin ekran kartını alırsam darboğaz mı olucak? Darboğaz olursa peki nasıl sorunlarla karşılaşırım.

İşlemci ile darboğaz olmayacak ve Rust tarzı oyunları rahatça oynatabilecek bir ekran kartı var mı?
O işlemciye takılabilecek ekran kartı 6500 XT civarı, ki bütçeniz de 6 bin lira olduğundan gerek yok öyle bir ekran kartına, @Phanzox'un dediğini yapın daha mantıklı olur.

RX 6600 alsam ancak işlemci değişikliğine gitmesen peki rahat bir şekilde Rust tarzı oyunları oynayabilir miyim peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı