R3 4100 sistem Unity veya Unreal Engine kaldırır mı?

Max

Hectopat
Merhaba, ben bilgisayar almak üzere bir işe giriştim ve bilgisayar alma temel amacım oyun yapmak, yazılımla uğraşmak.
Alacağım bilgisayarda temel olarak; AMD Ryzen 3 4100, 16 GB RAM, RTX 2060 olacak.
Bu sistem rahat bir şekilde Unity ya da Unreal Engine kaldırır mı?
Evet bir şeyi ben de biliyorum, işlemci düşük kalıyor ancak 100 TL bile verecek param çok aşırıya kaçar ve tercih olarak daima AMD seçiyorum, buna göre yorum yaparsak sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayar almak üzere bir işe giriştim ve bilgisayar alma temel amacım oyun yapmak, yazılımla uğraşmak.
Alacağım bilgisayarda temel olarak; AMD Ryzen 3 4100, 16 GB RAM, RTX 2060 olacak.
Bu sistem rahat bir şekilde Unity ya da Unreal Engine kaldırır mı?
Evet bir şeyi ben de biliyorum, işlemci düşük kalıyor ancak 100 TL bile verecek param çok aşırıya kaçar ve tercih olarak daima AMD seçiyorum, buna göre yorum yaparsak sevinirim
Dediğiniz gibi işlemci gerçekten düşük kalıyor.Sistemi almadıysanız,6500XT-AMD RYZEN 5600'lu bir sistem bulabilirseniz daha iyi olur.

Ryzen 3 3100 + rtx 2060 ile unity rahat kullanılıyor. 4. nesil i5 + gtx 960 ile de unity kullanılıyor. Ne yapacağına bağlı birazda.

Geri
Yukarı