R3 4300GE bilgisayar video izlerken yeniden başlıyor

Darvell

Hectopat
Yer
Crown Prince's Palace, Berlin, Deutschland
Daha fazla  
Meslek
Kaiser
Merhaba. 1-2 haftadır sadece video izlerken nadiren bilgisayar yeniden başlıyor. Bunun için AMD'ye mesaj attım, dediklerini yaptım ama düzelmedi. İşlemcim güncel ve sıcaklığı 50 dereceyi geçmiyor. APU bir bilgisayar kullanıyorum. R3 4300GE, ASUS Prime B450M-K II, 8x2 Patriot Viper Steel 3200MHz RAM sistemim var. Nasıl düzeleceğini bilen var mı?
@Recep Baltaş @PanzerTR @Yener K.

Son düzenleme:
BIOS güncel olsun. BIOS içinde RAM profilini de barındırır. Daha sonra da arkadaşın dediği gibi XMP kapalı olarak deneyin. APU sistemde yetersiz güç olacağını zannetmiyorum. Yine de test yapabilirsiniz.

BIOS güncel olsun. BIOS içinde RAM profilini de barındırır. Daha sonra da arkadaşın dediği gibi XMP kapalı olarak deneyin. APU sistemde yetersiz güç olacağını zannetmiyorum. Yine de test yapabilirsiniz.

BIOS'u nasıl güncelleştireceğim ve şu XMP olaylarını tam olarak bilmiyorum. Yardım eder misin?

B450 ile Ryzen 4000 çalıştığına göre büyük ihtimalle günceldir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
XMP ise RAM için kullanılan bir hız aşırtma profili. BIOS resetlenirse zaten kalkar. En kolay resetleme yöntemi ise fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

B450 ile Ryzen 4000 çalıştığına göre büyük ihtimalle günceldir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
XMP ise RAM için kullanılan bir hız aşırtma profili. BIOS resetlenirse zaten kalkar. En kolay resetleme yöntemi ise fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Tamamdır. Bunu en yakın zamanda yapacağım. Resetledikten sonra XMP tekrar açabilir miyim? Ayrıca bu sorun sadece Youtube izlerken oluyor. Donanımsal olmadığını düşünüyorum. Başka çözümleri de var mı?

Tarayıcı üzerinden donanım hızlandırma ayarlarını değiştirip deneyin.

Tarayıcı üzerinden donanım hızlandırma ayarlarını değiştirip deneyin.

Bu sorun uzun süredir olmuyordu. Yine olmaya başladı. Ne yapmam gerektiğini biliyor musunuz? BIOS'um sanırım güncel değil. Güncellersem düzelir mi? Güncellerken elektrik kesintisi filan olursa sistem çöp olur diyorlar o yüzden kendime güvenemiyorum.

Yeni sürüm varsa güncelleyip deneyebilirsiniz. Daha önce 4650G ile B450 bir anakartta sıkıntı yaşayan görmüştüm. Daha sonra B550 anakart alınca düzelmişti. Elbette sizde de olacak diye bir şey yok.

Yeni sürüm varsa güncelleyip deneyebilirsiniz. Daha önce 4650G ile B450 bir anakartta sıkıntı yaşayan görmüştüm. Daha sonra B550 anakart alınca düzelmişti. Elbette sizde de olacak diye bir şey yok.

BIOS güncellemesi kaç dakika sürüyor? Umarım bir sorun çıkmaz. Ayrıca bunu illa USB bellek ile mi yapmalıyım, başka yolu yok mu?

3-5 dakika falan. Evet hocam, USB bellek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı