R3 4300GE sistem nasıldır?

Bütçe
6500

Lyrax52

Kilopat
  • R3 4300GE.
  • B550M-S2H.
  • 8x2 GB RAM (3600 MHz).
  • Aerocool VX 400W.
  • MSI MAG Forge 100R.
  • Samsung 860 EVO 500 GB.
Bu sistemi almayı düşünüyorum ama aklıma takılan şeyler var.

1- 2 sene sonra R5 5600X ve RTX 3070 Ti alsam verim alabilir miyim (güç kaynağı da değişecek)?
2- Unity 2D ve hafif 3D için yeterli olur mu?
3- 2 sene sonra takacağım işlemciyi anakart rahatça besler mi?
4- 2 sene sonra 5600X alabilir miyim?
5- 24 inç monitörde 720p oyun oynamayı düşünüyorum, görüntü çok kötü olur mu? Şimdiden herkese teşekkürler.

1 Belki olur.
2 Olur.
3 RAM artırman gerekebilir.
4 Soket uyuyorsa olur.
5 İyi olur.
Arkadaşın dediklerine bakmayın hepsi sallama.

1- Uyumlu olur takabilirsiniz ancak o anakart giriş seviyesi bir anakart. Farklı anakartlara yönelebilirsiniz.

2-3D bilemedim ama 2D için kaldırabilir gibime geliyor.

3- Evet ama giriş seviyesi bir anakarta o işlemci takılmaz.

4- Alabilirsiniz. Ama daha iyi anakart alabilirsiniz.

5- Zannetmiyorum.

Hazır sistem düşünüyordum. Bu dediğim sistem 4500 TL gibi bir fiyata geliyor. Ama kendim toplarsam 5500 TL gibi bir fiyata ASUS TUF B550 PLUS anakartlı sistem oluyor. Sence değer mi? Ekipman ve 144 Hz monitörden kısmak zorunda kalıyorum.
Hocam yani sonradan upgrade için yeni bir anakart şart. Bu anakart ile de kullanabilirsiniz ama önermiyorum. Bence ekipman olarak hiç bir şey almayın. B550 Plus ve 144Hz monitörlü sistem alın. Daha sonra ekipmanı alırsınız.

Mesajı yeni gördüm kusura bakmayın.

Hocam yani sonradan upgrade için yeni bir anakart şart. Bu anakart ile de kullanabilirsiniz ama önermiyorum. Bence ekipman olarak hiçbir şey almayın. B550 PLUS ve 144Hz monitörlü sistem alın. Daha sonra ekipmanı alırsınız.

Mesajı yeni gördüm kusura bakmayın.

Ekipman olarak sadece 300 TL klavye var, onu da yazılım ile uğraştığım için alıyorum. Membran ile zor oluyor. Dediğim gibi, B550 PLUS için zorlarım. Prime B550M nasıldır sizce? Fiyatı daha uygun.

Ekipman olarak sadece 300 TL klavye var, onu da yazılım ile uğraştığım için alıyorum. Membran ile zor oluyor. Dediğim gibi, B550 PLUS için zorlarım. Prime B550M nasıldır sizce? Fiyatı daha uygun.
Hocam ikisi neredeyse aynı fiyattalar baktığım kadarıyla. Ama B550 PLUS öneririm. Ancak monitörden kısılacaksa almayın.

Hocam ikisi neredeyse aynı fiyattalar baktığım kadarıyla. Ama B550 PLUS öneririm. Ancak monitörden kısılacaksa almayın.

Anakartı B450M PRO4, kasayı diamond mesh yapıp alsam nasıl olur? Anakart güzel, kasa da iyi. 2 sene sonra 5600X rahat çalışır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı