R3 4300GE sistemde oyunlarda aniden drop girmeye başladı

UnFrGvnG

Hectopat
Ryzen 3 4300GE.
16 GB 3200 MHz RAM.
Ekran kartı paylaşımlı.
BIOSTAR B550MH.

İlk defa oldu bugün. LoL'de 130-180 arası bir FPS alıyorum normalde ama bir maça girdim ve neredeyse 10 kere FPS 4'lere kadar düştü. 2-3 saniye sonra düzeliyor ama hiç böyle olmuyordu.
En son Radeon Software'a giremiyorum diye DDU ile sürücüleri kaldırıp manuel kurmuştum yenisini. Uzun zamandır giremiyorum gerçi Software'a.
Bunun sebebi ne olabilir? İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım.
( Oyunun dışında bazen de masaüstünde gezerken oluyordu takılmalar.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman son çıkandan bir öncekini kullanın hocam.
DDU ile kaldırıp yükleyeceğim, son durumu yazarım az sonra.
Birde kurulumda yanlış bir şeymi yapıyorum acaba:
İnterneti kesip, güvenli moda giriyorum, DDU'yu açıp ekran kartı sürücüsünü seçiyorum, temizledikten sonra yeniden başlat diyorum. Yeniden başladıktan sonra güvenli moddan çıkıp, indirdiğin driver'a sağ tıklayıp setup gibi ileri ileri diyip kurulumu bitiriyorum.
Bir yanlışlık yoktur değil mi bunda?

DDU ile kaldırıp yükleyeceğim, son durumu yazarım az sonra.
Bir de kurulumda yanlış bir şey mi yapıyorum acaba:
İnterneti kesip, güvenli moda giriyorum, DDU'yu açıp ekran kartı sürücüsünü seçiyorum, temizledikten sonra yeniden başlat diyorum. Yeniden başladıktan sonra güvenli moddan çıkıp, indirdiğin Driver'a sağ tıklayıp setup gibi ileri ileri deyip kurulumu bitiriyorum.
Bir yanlışlık yoktur değil mi bunda?

Hayır, yanlışlık yok.

@GFYT
24.3.1 görünüyor sadece AMD'nin kendi sitesinde. Diğer eski sürümler görünmüyor.

Güvenli moda girip acaba aynı sürümü kurmayı denesem nasıl olur acaba?
Onar diye bir seçenekte çıkıyor setup yaparken.

Çöp kutuma baktımda 23.9.2'yi buldum. Onu kurayımmı hocam?

@GFYT
24.3.1 görünüyor sadece AMD'nin kendi sitesinde. Diğer eski sürümler görünmüyor.

Güvenli moda girip acaba aynı sürümü kurmayı denesem nasıl olur acaba?
Onar diye bir seçenekte çıkıyor setup yaparken.

Çöp kutuma baktımda 23.9.2'yi buldum. Onu kurayımmı hocam?
Kurun hocam.

Hocam biraz işim çıktı dışarı çıktım. Yarın bilgisayarın başına geçtiğim anda ilk iş deneyeceğim.

@GFYT
Hocam kurulumu yaptım, oyuna girip test ettim birde. Hiç drop yemedim. FPS değerli gayet güzel. Fakat şu software'a bir türlü giremiyorum yahu. 3 senelik sistem. Yaklaşık 1 yıldır giremiyorum, neden acaba?

Son düzenleme:
Hocam biraz işim çıktı dışarı çıktım. Yarın bilgisayarın başına geçtiğim anda ilk iş deneyeceğim.

@GFYT
Hocam kurulumu yaptım, oyuna girip test ettim bir de. Hiç drop yemedim. FPS değerli gayet güzel. Fakat şu Software'a bir türlü giremiyorum yahu. 3 senelik sistem. Yaklaşık 1 yıldır giremiyorum, neden acaba?

Sorunun çözüldüğüne sevindim, nasıl giremiyorsunuz biraz daha açar mısınız?

Geri
Yukarı