R3 5300G 1650S Valorant Düşük FPS

forminya

Decapat
Bilgisayarım Masaüstü,
Ekran Kartı: 1650 Super
İşlemci: Ryzen 3 5300G
Ram: 8 GB
Anakart: HP Erica6, B550A chipset
Bilgisayarım öbür oyunlarda iyi FPS verdiğini söyleyebilirim. Ama nedense Valorant'ta 70 FPS'ye kadar düştüğünü gördüm, ve bu durum cidden rahatsız edici. Çözüm için ne yapabilirim? Bilgisayarın bir sorunu mu var acaba?
Bilgisayar Linki: https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...-masaustu-bilgisayar-435c4ea-p-HBCV00000BUQ6L

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Valorant işlemci oyunu, ve senin işlemcin Apu sanırsam. Amd pek anlamam ama Apu işlemciye en az 16gb ram alman lazım. Ram'ını 16gb yapınca düzelir.

Bilgisayarım masaüstü,
Ekran kartı: 1650 Super.
İşlemci: Ryzen 3 5300G.
RAM: 8 GB.
Anakart: HP erica6, B550a chipset.
Bilgisayarım öbür oyunlarda iyi FPS verdiğini söyleyebilirim. Ama nedense Valorant'ta 70 FPS'ye kadar düştüğünü gördüm, ve bu durum cidden rahatsız edici. Çözüm için ne yapabilirim? Bilgisayarın bir sorunu mu var acaba?
Bilgisayar linki: https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...-masaustu-bilgisayar-435c4ea-p-HBCV00000BUQ6L

Son driver sıkıntılı sanırım. Bir önceki drivera geçtim 400 FPS'e kadar çıktı 1050 Ti da ama orta ayarlar.bu sıkıntılı driverda sürekli 30a düşüyordu

Son driver sıkıntılı sanırım. Bir önceki drivera geçtim 400 FPS'e kadar çıktı 1050 Ti da ama orta ayarlar.bu sıkıntılı driverda sürekli 30a düşüyordu
Hocam uzun zamandır düşük FPS alıyorum

Hocam Valorant işlemci oyunu, ve senin işlemcin Apu sanırsam. Amd pek anlamam ama Apu işlemciye en az 16gb ram alman lazım. Ram'ını 16gb yapınca düzelir.
16 GB alınsa düzeleceğinden emin miyiz hocam

Emin değilim ama Valorant işlemci tüketen oyun, ve işlemcin Apu, Apu için önerilen Ram miktarı 16gb. Ve Ramını 16 gb yapmalısın Tek kanal az fps verir.

Hocam tüm herkes AMD için çift kanal 8+8 öneriyor en az 15-20 FPS artıyor.
Hocam Valorantta normalde 120 üstü rahat alırım normal maçta ama oyunda ulti felan kullanılsa skiller kullanılsa fps rahat 100'ün altına düşüyor normalde oyun başlamadan önce 5 saniye hazırlık evresinde 200 FPS'yi bile görüyorum

Emin değilim ama Valorant işlemci tüketen oyun, ve işlemcin Apu, Apu için önerilen Ram miktarı 16gb. Ve Ramını 16 gb yapmalısın Tek kanal az fps verir.
Apu işlemci'nin yanında ekran kartı var gene de ram zorunlu mu

Hocam Valorantta normalde 120 üstü rahat alırım normal maçta ama oyunda ulti felan kullanılsa skiller kullanılsa fps rahat 100'ün altına düşüyor normalde oyun başlamadan önce 5 saniye hazırlık evresinde 200 FPS'yi bile görüyorum
Ramınızı 16 yapın hocam, tek düşük kalan bu.

Hiç Amd kullanmadım hocam ama ramınızı 16 yapın.

Hocam Valorant'ta normalde 120 üstü rahat alırım normal maçta ama oyunda ulti falan kullanılsa skiller kullanılsa FPS rahat 100'ün altına düşüyor normalde oyun başlamadan önce 5 saniye hazırlık evresinde 200 FPS'yi bile görüyorum.

APU işlemci'nin yanında ekran kartı var gene de RAM zorunlu mu?

Evet. Her türlü katkısı oluyor.

Geri
Yukarı