R3 5300U 4 GB sistemde GoW 2018 PC kasıyor

Biraz RAM kurbanı olmuşsunuz, biraz da değil hatta bayağı. 4 GB RAM ile artık oyun oynama devri bitti. 4'ü bırak 8 GB RAM bile artık az hocam.
Yani swaptan sürekli veri çekmesinden ötürü mü slay gösterisi gibi oluyor?

Cevap zaten sorunun içinde siz 8 ve 16 RAM'de olan testleri izlemişsiniz. Haliyle sizdeki RAM'de 4 GB bunu anlamanız gerekir. Onlar 30 FPS'de bu RAM ile oynuyorsa seninde 30 FPS de oynaman için RAM'i yükseltmen gerekmez mi?
Yani swap alana sürekli veri yazıp boşaltmasından ötürü slayt gösterisi gibi oluyor. Çünkü Ram ağzına kadar dolu.

Olayı anlamamalık ne gibi bir durum var anlamadım. Oyunun istediği sistem gereksinimleri ortada, laptopta harici bir ekran kartı bile yok ve oyun minimum için bile 8 GB RAM isterken 4 GB RAM ile oynamaya çalışıyorsunuz.

Hocam ne boşaltıyor yazıyor bilmiyorum ama sistem yetersiz olduğu için bunlar yaşanıyor kısacası.

Sistemin GoW'a yetmiyor.

Biraz RAM kurbanı olmuşsunuz, biraz da değil hatta bayağı. 4 GB RAM ile artık oyun oynama devri bitti. 4'ü bırak 8 GB RAM bile artık az hocam.

Tamam ben de yetersiz olduğunu biliyorum. RAM'in buradaki rolünü anlamaya çalışıyorum. Konu bu zaten :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani sürekli RAM'i swaptan doldur boşalt yapmasında ötürü FPS düşüşleri oluyor. Çünkü RAM yüzde yüz dolu oluyor zaten.

Tamam ben de yetersiz olduğunu biliyorum. RAM'in burada ki rolünü anlamaya çalışıyorum.

RAM'in buradaki rolü hem Windows'u idare etmeye çalışıyor hem oyunu haliyle şişiyor.

Tamam ben de yetersiz olduğunu biliyorum. RAM'in burada ki rolünü anlamaya çalışıyorum. Konu bu zaten :D.

RAM yetersiz geliyor minimum zaten 8 GB istiyor. Siz gidip 4 GB RAM'le oyunu oynamaya çalışıyorsun ve ekran kartında yetersiz oyun harici GPU olarak GTX 960 (4 GB) istiyor sen ise gidip dahil GPU ile oynamaya çalışıyorsun.

Geri
Yukarı