R34'e LPG takılır mı?

Buna LPG taktıracağıma gider kendi kafama sıkarım. Hem buna binen adamın yakıtla derdi olmaz. Taktıracağını varsayalım, Dünya'nın herhangi bir yerindeki sanayide yaptırmaya kalkış, Ustalardan direkt kafana İngiliz anahtarı yersin :D

Uzun bir süredir hayalim daha doğrusu belirli bir jenerasyonun hayali olan R34'ün yakıt tüketimi hakkında konu açıp sizlerle tartışmıştık. Yabancı ülkeden araç alma şansım olsa ve bu araç R34 olsa bu yakıt tüketimi rakamlarını gördükten sonra kesin LPG şart olur diye düşündüm. Tabii ki de öyle bir şansımızın olacağını pek sanmıyorum çünkü hem RB26 motor hem de R34 piyasası hem azaldı hem de fiyatlar çok üst düzel olmaya başladı. Sorması biraz saçma olacak ama öyle bir şansınız olsa RB26 motora yani R34'e LPG takar mıydınız ya da takılır mı?

Abi R34 alıyorsun yakarmı hesabı yapıyorsun LPG takılır mı diyorsun takılmaz usta takacağıma bir kurşun at geç yani :D

Normal Skyline olsa atmosferik olduğu için takılır, fakat RB26 gibi Turbo'lu bir motora kesinlikle LPG takılmaz. Millet astra 1.4T'ye LPG takıp teker teker sübaplarını eritiyor, arabayı çekişinden düşürüyor. Böyle bir şeyi GT-r'a yaparsanız hem keyifsiz ve sorunlu olacak hem de etraftan linç yiyecekseniz. Şahsen benim bile hayal gücümü durdurdunuz, daha önce GT-r ve LPG kelimesini hiç yan yana hayal etmemiştim.

Skyline'ların da turboluları var.
Bilmeyen varsa söyleyeyim Türkiye'de ki R32 GTR LPG'li.
Aracın sahibi 800hp drag setup yapmıştı.Aracın LPG li olduğunu düşünmüyorum

Uzun bir süredir hayalim daha doğrusu belirli bir jenerasyonun hayali olan R34'ün yakıt tüketimi hakkında konu açıp sizlerle tartışmıştık. Yabancı ülkeden araç alma şansım olsa ve bu araç R34 olsa bu yakıt tüketimi rakamlarını gördükten sonra kesin LPG şart olur diye düşündüm. Tabii ki de öyle bir şansımızın olacağını pek sanmıyorum çünkü hem RB26 motor hem de R34 piyasası hem azaldı hem de fiyatlar çok üst düzel olmaya başladı. Sorması biraz saçma olacak ama öyle bir şansınız olsa RB26 motora yani R34'e LPG takar mıydınız ya da takılır mı?

Piste çıkacaksam düşünürdüm çünkü LPG benzinden daha yanıcı ve daha az kurum bağlar, düzgün ecu ayarı yapılırsa benzinden daha fazla verimli olur.

Geri
Yukarı