R5 1400 GTX 1050 Tİ sistemi yükseltmek mantıklı mı?

Perax

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Benim kullandığım sistem 6. senesine girdi. Bu sistemi yavaş yavaş yükseltmek mi daha mantıklı yeni bir sistem kurmak mı? Sistemin ekran kartı GTX 1050 Ti.

Dosya Ekleri

• dxdiag.png
    dxdiag.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 28
Bence upgrade yapabilirsiniz işlemciden başlayarak AM4 soket olduğu için anakart değiştirmenize gerek kalmaz Ryzen 5 5500 öneririm F/P bütçe yüksekse Ryzen 5 5600 olabilir ekran kartı tarafında 2.el RTX 2060 alabilirsiniz 3500 civarında.

Bütçe nedir? Para varsa direkt sıfırdan al.
Ryzen 5 5600 ve RX 6700XT alabilirsin bütçe kısıtlıysa.

Bütçem şu an için kısıtlı yeni bir sistem toplamak istersem 2-3 ay daha beklemem gerekebilir. Sistem yükselterek başlarsam önce işlemci sonraki ay ekran kartı olmak üzere başlayabilirim.

İşlemci değişmeli, anakart modelin tam olarak ne bilmiyorum sadece AM4 soket olduğunu söyleyebilirim, büyük ihtimal 2600MHz'lik bir anakarttır, 3200 MHz bir model değilse dolaylı yoldan RAM'lerde değişmeli, ekran kartı da değişmeli, en iyi yoldan ikinci el Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 alsan bile PSU değiştirmelisin, yeterli gelmeyebilir.

Şu anki işlemcinin üzerine yüksek bir ekran kartı alırsan darboğaz sorunu yaşarsın, bence bu sistemi komple satıp en güzeli sıfırdan sistem toplaman olacaktır.

İşlemci değişmeli, anakart modelin tam olarak ne bilmiyorum sadece AM4 soket olduğunu söyleyebilirim, büyük ihtimal 2600MHz'lik bir anakarttır, 3200 MHz bir model değilse dolaylı yoldan RAM'lerde değişmeli, ekran kartı da değişmeli, en iyi yoldan ikinci el Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 alsan bile PSU değiştirmelisin, yeterli gelmeyebilir.

Şu anki işlemcinin üzerine yüksek bir ekran kartı alırsan darboğaz sorunu yaşarsın, bence bu sistemi komple satıp en güzeli sıfırdan sistem toplaman olacaktır.

Anakart modelimi yazmayı unutmuşum. ASUS Prime B350M-A ve 600W PSU.

Anakart modelimi yazmayı unutmuşum. ASUS Prime B350M-A ve 600W PSU.

Güzel, 600W PSU yeterli gayet 2600X ve RTX 2060 için, ayrıca kart 3200 MHz, yani yapman gereken en mantıklı şey işlemci, ekran kartı ve okuma yazma hızı iyi olan bir NVMe M.2 SSD. Anakart'ında M.2 yuvası var.

Bence upgrade yapabilirsiniz işlemciden başlayarak AM4 soket olduğu için anakart değiştirmenize gerek kalmaz Ryzen 5 5500 öneririm F/P bütçe yüksekse Ryzen 5 5600 olabilir ekran kartı tarafında 2.el RTX 2060 alabilirsiniz 3500 civarında.

Bu şekilde yaptım teşekkür ederim. Ryzen 5 5600 sipariş verdim. İlerleyen aylarda ekran kartı takviyesi yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı