R5 1400 ve 1660S Sistemin performansı

Rw1NNN

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar hep aynı soruyu yazıyorum. Ama insan alacağı zaman bir sorun yaşarsa diye çok korkuyor :) hele de paranın zor kazanıldığı doların üst seviyelerde olduğu bu dönemde. Ryzen 5 1400 işlemcim var 3.6GHz her zamanki gibi. 1660 Super Ventus XS O.C ekran kartını alacağım. Sistemim şu şekilde;
MSI B350M GAMING PRO AM4 soket DDR4 3200MHz(O.C)
AMD Ryzen 5 1400 3.6 GHz 65W işlemci.
MSI GTX 1050 Gaming 2 GB GDDR5 128 Bit.
WD10EZEX 1 TB HDD.
Corsair VS600 80+.
Darboğaz olacağını biliyorum arkadaşlar. Fakat seviyesi ne şekilde olur. Beni pişman eder mi ? Veya ekran kartının yüksek bir seviyesini besleyebilir mi ? Uzun süre yeni parça alamayacağım için yazmak zorundayım bunları. Oyun zevkimi baltalamaz, beni uzun süre darboğazda olsa düşük FPS'le karşı karşıya bırakmayıp idare ederse alacağım. Yorumlarınızı bekliyorum. Sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim arkadaşlar. Lütfen açıklayıcı yorumlar olsun arkadaşlar :)
Bir de ortalama kaç darboğaz olabilir tahminlerinizi yazarsanız sevinirim. Şimdiden iyi forumlar, iyi akşamlar.
Konuda pişman eder mi diye sormuştum ama, anlamayan arkadaşlara yine duyurayım. Başlık değişmiş.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda RTX 2060 ile test yapılmış teste göre bence sorun olmaz. Gerekirse bir süre sonra elindekini satıp Ryzen 5 1600/2600/3600 işlemcilerinden birine geçersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda RTX 2060 ile test yapılmış teste göre bence sorun olmaz. Gerekirse bir süre sonra elindekini satıp Ryzen 5 1600/2600/3600 işlemcilerinden birine geçersin.
Ben de öyle düşünüyorum. Ekran kartı için benden para almazlarsa işlemciyi satıp üstüne biraz ekleyip R5 2600 almayı düşünüyorum. Ama şuan yazdığım en kötü senaryo. Pişman etmez yani :)
Pişman edecek kadar darboğaz olmaz. İleride az bir fark vererek işlemciyi yükseltirsin zaten.
Anlıyorum. Yani FPS oyunlarında ani FPS çöküşü yaşatıp beni çıldırtmaz. %90'ın üstünde kullansa yeterli sanırsam.

Geri
Yukarı