R5 1400 ve GTX 1050 Ti FPS Düşmeleri

Semih Güler53

Decapat
Selamlar arkadaşlar, uzun bi süredir bilgisayarımda FPS droplar yaşıyordum ve PSU'dan zannediyordum, 300 Watt'tı. Thermaltake 650 Watt PSU aldım fakat yine FPS drop yaşıyorum MSI Afterburner'dan testleri yaptıgımda ise ekran kartı kullanımı 80'den 30'a kadar düştüğünü görüyorum işlemci ise CS:GO'da ortalama %60 kullanıyor, tabi değişiyor bu kullanım ama %50'nin altına hiç düşmüyor, işlemciden oldugunu düşünmüyorum.
8 GB 2133 MHz RAM'im var Ryzen 5 1400 işlemcim var ve defalarca temiz kurulum yaptım değişen bir şey olmuyor, ne yapmalıyım? @Recep Baltaş ve @Ali Güngör abilerimden konuya bir el atarsa minnet duyarım, teşekkür ederim şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
1400 oyun performansı harika değil, üzerine düşük hızlı bellek takmışsınız (zen mimarisi bellek verimi üzerine kurulmuş). Ancak tek sorun bu olmayabilir ama büyük oranda sorun burada.

1400 oyun performansı harika değil, üzerine düşük hızlı bellek takmışsınız (zen mimarisi bellek verimi üzerine kurulmuş). Ancak tek sorun bu olmayabilir ama büyük oranda sorun burada.
Kafama takılan bir soru daha var HDD ye biraz fazla yüklendiğinim zaman cızırtı sesi geliyor bilgisayar ilk açıldığında özellikle ve oyuna ilk girdiğimde bi 15-20 saniye aşırı derecede drop yiyorum daha sonrasında biraz düzelme oluyor ama oyun içi örnek vermek gerekirse skor tablosunu açıyim yine drop yiyorum acaba hddyle alakası olabilir mi ? Disk birleştirmeyi denedim
Kafama takılan bir soru daha var HDD ye biraz fazla yüklendiğinim zaman cızırtı sesi geliyor bilgisayar ilk açıldığında özellikle ve oyuna ilk girdiğimde bi 15-20 saniye aşırı derecede drop yiyorum daha sonrasında biraz düzelme oluyor ama oyun içi örnek vermek gerekirse skor tablosunu açıyim yine drop yiyorum acaba hddyle alakası olabilir mi ? Disk birleştirmeyi denedim
@Recep Baltaş abi bi yardımcı olurmusun ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı