R5 1400 ve GTX 1050 Ti sistem oyunda kilitleniyor

KitKatThe

Decapat
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce Dead by Daylight oyunundan normal bir şekilde çıkarken mouse imleçi ağır çekimde ilerledi. Ve 20 saniye sonra disk onarılıyor diye hata verdi PC yeniden başladı 1 defa ve bu 20 dakika sürüp ardından PC açıldı. Yarın uyandığımda ise oyuna girdiğimde 2 3 dakika sonra PC kilitleniyordu ve reset atmak zorunda kalıyordum. PC'yi sıfırlamayı denedim, sıcaklık değerlerini kontrol ettim, SATA kablolarını kontrol ettim ama hiçbir sonuç elde edemedim.

İşlemci:

AMD Ryzen 5 1400 3.2GHz 8m​

Anakart:​

ASUS Prime A320M-K DDR4 3200 MHz s+gl AM4 mATX​

RAM:

Corsair Vengeance LPX 8 GB 2400MHz DDR4 RAM​

Harddisk:

WD Blue WD10EZEX 3.5" SATA 3 7200 RPM 1 TB 64 MB cache HDD​

SSD:

Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s SATA3 2.5​

Güç kaynağı:

Sharkoon shP650 V2 650W 80+ güç kaynağı​

Ekran kartı:

Gigabyte GV-N105TOC-4GD NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5​

Bende öyle düşündüm, harddiski çıkardım SSD ile devam etmek istedim. Ama sorun devam etti, başta öyle sanmamıştım oyunu 40 50 dakika oynayabildim sonra eskisi gibi devam etti.

SSD'yi çıkarın, HDD üzerine temiz kurulum yapın sorun yine devam ederse UEFI ile format atın.

Peki böyle yapacağım ama Windows'u tekrar kurarken hangi diske kuracağını nasıl seçeceğim öyle bir şansım var mı?

Bence sizin sorununuz HDD'den kaynaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izleyin, tam anlamıyla anlatıyorlar. Evet öyle bir şansınız var. SSD'ye UEFI ile temiz bir kurulum yaptıktan sonra sorunun devam edeceğini sanmıyorum. Hocam eğer güncelleme varsa ( Windows Update) yapınız. Geri yükleme noktası varsa 1 hafta öncesine dönün. Bunları deneyin son çözüm olarak format atarsınız.

Bence sizin sorununuz HDD'den kaynaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izleyin, tam anlamıyla anlatıyorlar. Evet öyle bir şansınız var. SSD'ye UEFI ile temiz bir kurulum yaptıktan sonra sorunun devam edeceğini sanmıyorum. Hocam eğer güncelleme varsa ( Windows Update) yapınız. Geri yükleme noktası varsa 1 hafta öncesine dönün. Bunları deneyin son çözüm olarak format atarsınız.
Pekala çok teşekkür ederim dediklerinizi yapacağım. tekrardan sağolun.

Geri
Yukarı