R5 1500X Sistem Oyunlarda FPS Sorunu

Arif Can

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım 1060 3GB Dual modeli fakat her oyunda diğer test yapanlara karşın düşük FPS alıyorum. Mesela LOL testinde başkası 250-320 falan alırken ben 200-140 alıyorum. Fakat benim monitörüm 1440x900 testlerde 1920x1080 test yapılıyor fakat daha yüksek FPS alıyorlar nedenini anlayamadım. Düşük çözünürlük daha yüksek FPS almam gerekmiyor mu ? Yoksa 1920x1080 daha fazla mı FPS alınıyor bi yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim
*Ryzen 5 1500x
*MSI B350 Tomehawk Artric
*8GB Gskıll 2400MHz bellek
*Sandisk plus 120 GB SSD

Ben de diyorum ki işte 144 Hz 1080P monitör alırsın gelirsin karşıma düşük FPS dersin diyorum. Arkadaşın aldığı 200-140 FPS de gayet normal bir değer zaten. Buradan sonrası ego tatminidir. Monitörü 1080P olsa belki de daha çok artacak FPS'i. İlla DSR açmasını mı söyleyeyim?
Bir de lütfen yazım kurallarına dikkat edin yoksa ceza alırsınız.
Şimdi bu egoyu tatmin etmek değil.Bir kişi aynı sistemde 200 fps alıyorsa,ben 150 fps alıyorsam bir sıkıntı var demektir burda sizden yardım istiyorum. bi sıkıntısı varsa değişim yapıcam bilmem anlatabildimmi.Eğerki bir şeyleri ezbere söylüyorsanız cevap yazmayabilirsiniz zaten verdiğiniz şeylerde yardımcı olunan şeyler değil lütfen yardımcı olacak cevaplar verin iyi günler

Güzel kardeşim öncelikle tatava yapıp ezbere konuşan sensin, Olaya zaten monitör 60hz diye bakıyosan o senin bakışın burda 2 aynı sistemde biri 200fps alırken diğeri 150fps alıyorsa burda stabil olmayan bişeyler var buda ne demek çözülmesi gereken bir konu, Belki adam ilerde alıcak daha iyi bi monitör ne biliyoruz, Onu bunuda geçtim adam yardım istemiş çözüm aramış sen tantana yapmayın 60hz monitör diyorsun, Eğer yardımcı olmucaksanız lütfen TATAVA yapmayın, Belliki sorun yaşayan arkadaşın içine sinmeyen bişeyler var bunu çözmemiz gerekiyor.
Çok haklısınız.Keşke şu sitede bir şeyleri bilmeyenler yorum atmasa.

Çok haklısınız.Keşke şu sitede bir şeyleri bilmeyenler yorum atmasa.
:D:D Ben mi bir şey bilmiyorum?
Emin olun bu sitede aklı başında olan bir kişi bile senin bu "sorununu" sorun olarak görmeyecektir. Konu açıyorsun zamanımı ayırıp sorun etmemen gerektiğini söylüyorum. Sen de atar yapıyorsun.
Diğer oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz?
Bu sorumu da iptal ediyorum, ne haliniz varsa görün.

:D:D Ben mi bir şey bilmiyorum?
Emin olun bu sitede aklı başında olan bir kişi bile senin bu "sorununu" sorun olarak görmeyecektir. Konu açıyorsun zamanımı ayırıp sorun etmemen gerektiğini söylüyorum. Sen de atar yapıyorsun.

Bu sorumu da iptal ediyorum, ne haliniz varsa görün.
Ben atar yapmıyorum.Burada bilmediğim için soruyorum ve eğo falan diyosunuz.Bence bi yazdıklarınıza bakın derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı