R5 1500X ve GTX 1060 PC'de Düşük GPU Kullanmı

Alpkann

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5'e girdiğimde 40 FPS alıyorum. GPU %99 gibi kullanılması gerekirken %40-%50'si kullanılıyor geri kalanı boşta duruyor bu nedenle 40 FPS alıyorum. PUBG'de iste eski bilgisayarım la kıyasla 10 FPS daha düşük alıyorum 35-45 gibi FPS alıyorum, LOL'de 60-80 FPS arasında gidip geliyorum. Rainbow Six Siege'de 80-90 FPS alıyorum.

Sistem özelliklerim:
  • MSI GTX 1060 6GB
  • Ryzen 1500x
  • X370 SLI Plus
  • 8GB RAM
Sistem özelliklerim bu başkaları da bu sorunları yaşamış çoğuda çözmüş fakat nasıl çözdüklerini bilmiyorum V-sync kapalı oyunlarda fayda etmedi yardımcı olursanız sevinirim, PC yeni topladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. Genel anlamda GPU Kullanımı 50-60 civarında. Bende de aynı kart var ve işlemcim i5 6500. Herhangi bir darboğaz olmamasına rağmen böyle. Sende zaten olmaz o işlemciyle de. Neyse... Bir kaç arkadaş RAM'i 8 GB'dan 16 GB'a dual-channel yaparak sorunun gittiğini söylediler. Ne kadar doğru bilemem. Ama zaten benim zaten kafamda RAM alma planı vardı. Bence sizde alın.
Bu arada GTA 5 mesela, 8 GB. RAM varken 7.2 ya da 7.3'ü görmüş arkadaş MSI Afterburner ile. Ama aynı ayarlarda 16 GB RAM ile neredeyse 10 GB RAM kullandığını görmüş. Umarım yardımcı olmuşumdur. Konuyu bulursam atarım. :)
GTA V düşük GPU kullanımı ve düşük performans
Buldum :)

Sorun çözüldü. Sıkıntı güç kaynağındaymış. 600W güç kaynağını çıkarıp 700'lük taktık sorun çözüldü. 600'ü geri takınca sorun ortadan kalktı. Donanımsal bir sıkıntıymiş demek ki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı