R5 1500x ve RX 570 Oyunlarda Düşük Performans

Ymndl

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu ayın başlarında Ryzen 5 1500x ve RX 570'in olduğu bir sistem toplamıştım. Bu sistemle oyunları ilk oynadığımda internetteki test sonuçlarına benzer sonuçlar çıkıyordu. Battlefield 1 Iltra ayarlarda 1080p oynarken kasmadan çok rahat 60+ FPS görebiliyordum fakat şimdi aynı oyunu açtığımda orta ayarlarda bile 30-40 FPS alıyorum. MSI Afterburner ile ölçdüğümde GPU kullanımı %100. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük FPS adığınız zaman fotoğraf atınız.
Sıcaklıkları kontrol ediniz.
Tam verim için GPU'nun %99-%100 çalışması gerekir.
Sistem özelliklerinizi tam belirtiniz.

Kusura bakmayın uyarı aldığımdan cevap veremedim. Bunu yazdıktan sonra bilgisayarı kapatmıştım bir süre sonra sizin cevap verdiğinizi görüp fotoğrafını çekmek için bilgisayarı açıp tekrar oyuna girdim. Fakat şaşırtıcı bir şekilde tekrar ultra ayarlarda 1080p de yüksek FPS aldım. Nedenini anlayamadım.

Yine de sistem özelliklerimi tekrar yazıyorum. Olur da benzer bir şey yaşayan arkadaş olursa bakar belki onun işine yarar.

CPU-Ryzen 5 1500x
Anakart: Asus Prime B350 Plus
RAM-Corsair 16 (2x8) GB 3000MHz
GPU- Gigabyte Aorus RX570 4 GB
HDD- WD Blue 1TB 7200RPM
PSU- High Power 600W 80+ PSU

Sıcaklık değerlerini kontrol ettim. Ekran kartı oyunda 65 derece oluyor bazen bu değer 60 dereceye düşüyor. Diğer değerlerde normal değerler idi fazla yüksek sıcaklık gözlemlemedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı