R5 1500X ve RX 580 sisteme PSU önerisi

troyn666

Hectopat
Bilgisayar özelliklerim:
ASUS RX 580 8 GB
Ryzen 5 1500X.
1 Adet 240GB SSD.
1 Adet 1TB HDD.
8 GB DDR4 3000MHz RAM (RGB'li Watt değerini değiştirir mi bilmiyorum)
4 Tane de kasa fanı mevcut.

Arada kaldığım birkaç ürün var:

Açıkcası benim gönlüm ilk linkteki Cooler Master'in PSU'su fakat 550Watt olması yük altında sorun yaratır mı emin olamıyorum. Başka önerileriniz varsa onlara da bakmak isterim ama 400 lira civarı benim için uygun. Ayrıca 2. el satmak isteyen olursa onlarla da görüşebilirim.
Xigmatek'de hoşuma gitti fakat yorumların %50'si çok sesli çalıştığını söylemiş o yüzden epey soğudum üründen.

Bilgisayar özelliklerim:
ASUS RX 580 8 GB
Ryzen 5 1500X.
1 Adet 240GB SSD.
1 Adet 1TB HDD.
8 GB DDR4 3000MHz RAM (RGB'li Watt değerini değiştirir mi bilmiyorum)
4 Tane de kasa fanı mevcut.

Arada kaldığım birkaç ürün var:

Açıkcası benim gönlüm ilk linkteki Cooler Master'in PSU'su fakat 550Watt olması yük altında sorun yaratır mı emin olamıyorum. Başka önerileriniz varsa onlara da bakmak isterim ama 400 lira civarı benim için uygun. Ayrıca 2. el satmak isteyen olursa onlarla da görüşebilirim.
Xigmatek'de hoşuma gitti fakat yorumların %50'si çok sesli çalıştığını söylemiş o yüzden epey soğudum üründen.

RX 580 için minimum 450W öneriliyor, Cooler Master alabilirsiniz.

RX 580 için minimum 450W öneriliyor, Cooler Master alabilirsiniz.
Model belirtseniz daha iyi olurdu. Adam gidip Elite V3 serisinden alır mesela, sonradan kötü bir model olduğunu öğrenince size kızar.
Neyse, benim önerim Cooler Master MWE550'den yanadır.
Düzenleme: İlk mesajdaki modeli kastediyorsunuz sanırım, kusura bakmayın o zaman.

Son düzenleme:
Oda iyi markadır. CM, Corsair, highpower, fsp, Seasonic bunlardan 500/550w olanını alabilirsiniz. Unnuttugum iyi bir marka varsa affola.

Arkadaşım kasa alınca içinden çıkan psu sunu bana satabileceğini söyledi. 3 yıl vatan bilgisayar garantili
Thermaltake smart rgb 700 watt +80 plus güç kaynağını epey uyguna satıyor

Cooler master 550w mi Thermaltake 700watt mi önerirsiniz?

Thermaltake olanı alın derim.
Yardımların için çok teşekkür ederim yıllardır bin bir tane bilgisayar kullandım tamir ettim Psu hakkında bilgim resmen 0. Son bir soru soracaktım
Aynı fiyata corsair cs750m modelini de buldum garantisi yok ama çok övülen bir model onu mu önerirsiniz yoksa 3 yıl garantili Thermaltake 750w rgb olanı mı?

Geri
Yukarı