R5 1600 AF+1650 vs HP Pavilion DK2019NT vs HP Pavilion A0024NT

thatspyrex

Zeptopat
Daha fazla  
Bulmuş olduğum iki tane sistem var bunları sizlerle paylaşıp sizlerinde fikrini almak istiyorum.

1-] sistemin linki - https://www.gaming.gen.tr/urun/14041/pc-...ilgisayar/
  • Ryzen 5 1600 AF (overclocklamayı düşünüyorum)
  • ASUS Dual GTX1650 4 GB.
  • ASUS Prime B450M-K II 4400MHz.
  • Corsair 8 GB Vengeance LPX 3000MHz CL16 DDR4 RAM.
  • Adata 250GB M.2 SSD.
  • Vento VG11a 500W 80+ kasa.
Bu sisteme ek:

Kasa+monitör+ekler= 12.000 TL.

2-] bu sistemde bir notebook aslında notebook linki - https://www.itopya.com/hp-pavilion-gamin...tb-_u14729
  • Intel Core i5 10500h.
  • RTX 3050 4 GB.
  • 8 GB 3200MHz RAM (2x4GB)
  • 256 GB M.2 SSD.
  • 1TB 7200RPM HDD.
  • 15.6 60Hz ya da 144Hz bir veri bulamadım.
Bu Notebook'a ek:
  • 2x8GB 3200MHz RAM - yaklaşık olarak 1000TL civarı.
Notebook+RAM=12.000 TL.

3-] BİM'de satılan notebook linki - https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/pa...ktuel.aspx
  • Intel Core i5 10300H.
  • GTX 1650 Ti 4 GB.
  • 8 GB 2933MHz RAM (2x4GB)
  • 512 GB M.2 SSD.
  • 16.1 FHD (1920 X 1080) 144 Hz IPS.
Bu Notebook'a ek:
  • 2x8GB 3200MHz RAM - yaklaşık olarak 1000TL civarı.
Notebook+RAM=12.000 TL.

Neden bu iki notebooku paylaştın diye sorarsanız internetteki çoğu video ve araştırmalara baktım testler birbirine benzer ve pek abartılacak bir fark göremedim. Bu belki RTX3050'nin 4 GB olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Şimdi şey diyenler olabilir yanlış anlaşılmasın seyahat ediyorsan geziyorsan notebook al. Benim için performansı ve fiyatı önemli. Sonuçta hepimizin yüksek gelirleri yok verdiğimiz paranın hakkını isteriz. Eğer bu sunduklarımdan notebook daha iyise notebooku tercih ederim fiyatları birbirine yakın.

Ekipman almayacağım ekipmanım var.

Sizin de bu konu hakkında düşüncelerini merak ediyorum sizce hangisini almalıyım?

Not= notebook alırsam ileride ona da monitör alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1650 de 4 GB. Ben olsam laptop alırdım. RTX 3050 masaüstünde GTX 1650'den daha güçlü bir kart. Mobil RTX 3050 ile masaüstü GTX 1650 yakın performans verecektir.
testlere baktığımda da yakın performans haklısın .Şuanda 3. seçeneği eledim .
1 ve 2 arasında kaldım . 2. sistem depolama olarak daha öne çıkıyor . Ama laptopun sorunlarında bir tanesi çok ses çıkarması mikrafona çok ses gidebilir belki arkadaşımda Monster var ondan biliyorum
Masaüstü alırsam özellik olarak daha fazla seçeneğim olacak sonuç overclock yapacağım ve rtx 3050 nin verilene baktığımda OC ile bu verilere ulaşacağım gerek Ram Frekansı Gerek işlemci frenkansı olarak ayn seviyelerde olacak

1.sistemi aldığımda ek olarak bir monitör almış olacağım
2.sistemde ise muhtemel 60hz bir monitör var eğer bu notebooka bir monitör almak istersem fiyat 14.000 bantlarına çıkacak
14k bandına çıkmaz yetmezmiş gibi birde soğutucu almam gerek çok bişey değil tabiki ama fiayata etkisi var

benim için şuanda 1. sistem bir tık ileride hem dayanıklılık hem uzun ömürlülük açısından

eğer beni notebook almaya ikna ederseniz notebook alacağı 😁😆

@Soft Donanım @edelkrone

Kesinlikle laptopların ısınma sorunları oluyor ve ömrü daha az oluyor. Ben kullanım amacına göre tercih yapardım. Hiç evden çıkarmaya gerek yoksa masaüstü alırdım.

Kesinlikle laptopların ısınma sorunları oluyor ve ömrü daha az oluyor. Ben kullanım amacına göre tercih yapardım. Hiç evden çıkarmaya gerek yoksa masaüstü alırdım.
senin laptopu savunmak gerekmiyomu dasfgmbmnsadgf😁😁😄
çok evden çıktığım söylenemez ama bişey olur mesela tatile yada 1 hafta bir yere akrabana gitmen gerekir o 1 hafta senin için zor geçer laptop olsa götürsün işte paran olmayınca böyle oluyro :D paran olsa ikisinden de alırsın

Kesinlikle laptopların ısınma sorunları oluyor.

Hayır, yalan yanlış konuşmayın sadece bazı modellerin ısınma sorunları mevcut. Mesela örnek bende ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 var işlemci 76, ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor. Ama gidip dandik Monster alırsan mesela 100 derecede laptopta yumurta pişirirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı