R5 1600 AF CS:GO'da 160 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Ryzen 5 1600 AF, 16 GB RAM, B450M S2H Anakart, 1650 Super sistemim ile CS:GO'da büyük bir FPS kaybı yaşadığımı düşünüyorum. Bilgisayarıma format attım, maksimum performansı almak için bazı ayarlamalar yaptım ama maalesef değişen bir şey olmadı. Oyun içi FPS 160'a kadar düşüyor. 280 Hz monitörüm olduğu için verim alamıyorum. Pek overclock işleminden anlamadığım için hiç denemedim. Sistemimde daha yüksek FPS değerleri görmek için overclock yapmalı mı? Düşük FPS Sorunumun kaynağını nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Oyun içi FPS:

1633285799881.png

1633285827383.png

20211003213715_1.jpg

Oyun ayarları:

20211003213747_1.jpg

NVIDIA Denetim Masası ayarları:

1633286449645.png

1633286479366.png

Dosya Ekleri

• 20211003213715_1.jpg
    20211003213715_1.jpg
    156,3 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
@Mental Çöküntü çalıştıra MSConfig yazın. Önyükleme kısmından gelişmiş seçeneklere girin ve işlemci sayısının maksimum kaç olduğuna bakın. Sonrasında oyunun başlatma seçeneklerine -high -threads x yazın. X yazan yerde çekirdek sayınız olacak.

@Mental Çöküntü CS:GO tarzı oyunlarda yüksek FPS için işlemci tek çekirdek performansı devreye giriyor. Bu tarz oyunlar için tek çekirdek performansı yüksek ve optimizasyonu daha stabil işlemciler gerekiyor. Şu an fiyat performans olarak Ryzen 5 5600X bulunuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Mental Çöküntü çalıştıra MSConfig yazın. Önyükleme kısmından gelişmiş seçeneklere girin ve işlemci sayısının maksimum kaç olduğuna bakın. Sonrasında oyunun başlatma seçeneklerine -high -threads x yazın. X yazan yerde çekirdek sayınız olacak.
O başlangıç kodlarını denedim ama bir fark olmadı.
@Mental Çöküntü CS:GO tarzı oyunlarda yüksek FPS için işlemci tek çekirdek performansı devreye giriyor. Bu tarz oyunlar için tek çekirdek performansı yüksek ve optimizasyonu daha stabil işlemciler gerekiyor. Şu an fiyat performans olarak Ryzen 5 5600X bulunuyor.

Sistemimi toplayalı 1 sene oluyor ve ilk aldığım zaman tek kanal RAM olmasına rağmen çok daha yüksek FPS değerlerini görüyordum.

@Mental Çöküntü oyunlar güncelleme alıyor ve bu tarz rekabetçi oyunlarda gelen güncellemeler FPS değerlerini düşürebiliyor. Eğer bahsettiğiniz fark 100 FPS ve daha fazla bir değer ise format atıp, en son çıkan güncel ekran kartı sürücüsünü kurun ve tüm Windows güncellemelerini yapınız. Ve sonra tekrar değerleri kontrol edebilirsiniz. Bu arada BIOS ayarlarından XMP kapalı ise açınız.

@Mental Çöküntü oyunlar güncelleme alıyor ve bu tarz rekabetçi oyunlarda gelen güncellemeler FPS değerlerini düşürebiliyor. Eğer bahsettiğiniz fark 100 FPS ve daha fazla bir değer ise format atıp, en son çıkan güncel ekran kartı sürücüsünü kurun ve tüm Windows güncellemelerini yapınız. Ve sonra tekrar değerleri kontrol edebilirsiniz. Bu arada BIOS ayarlarından XMP kapalı ise açınız.
Evet bahsettiğim değer 100 FPS üstü. Bugün Bu sorunum yüzünden format attım ama değişen hiçbir şey yok. XMP açık. Sorunumun güncelleme ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. FPS değerim oyun başlangıcı 300 civarı ve üstüne çıkıyor iken başlangıçtan 15 20 saniye sonra 130'lara düştüğü oluyor. Geçen sene sistemi ilk topladığım zaman sabit 300-350 değerlerinden aşağı düşmüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı