R5 1600 AF sistemde CS 1.6 4 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Geçici olarak X1550 taktığımdan beri CS 1.6 4 FPS'den yukarı göstermiyor. Oyun orijinal.

• Ryzen 5 1600 AF
  • 16 GB DDR4
  • 240G SSD SATA
  • X1550 512MB
fps_override 1 ve fps_max 101 dahil her şeyi denedim fakat FPS hala 4. LoL'de 25-60 FPS alıyorum, 1.6'da 90 civarı almam lazım normalde. Oyunu silip tekrar yüklemem de sorunu çözmedi. Ne yapmalıyım? Grafik ayarlarım şu şekilde:

1630439458139.png

Motoru Software yapınca oyun 30-40 FPS oluyor fakat görüntü rezalet, adamları bile zor görüyorum.

Uyumluluk modu yöntemini de denedim, o da olmadı. Ama DEP'i deneyemedim, şöyle bir uyarı alıyorum çünkü.

1630439542056.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçici olarak X1550 taktığımdan beri CS 1.6 4 FPS'den yukarı göstermiyor. Oyun orijinal.

• Ryzen 5 1600 AF
  • 16 GB DDR4
  • 240G SSD SATA
  • X1550 512MB
fps_override 1 ve fps_max 101 dahil her şeyi denedim fakat FPS hala 4. LoL'de 25-60 FPS alıyorum, 1.6'da 90 civarı almam lazım normalde. Oyunu silip tekrar yüklemem de sorunu çözmedi. Ne yapmalıyım? Grafik ayarlarım şu şekilde:

Eki Görüntüle 1154579

Motoru Software yapınca oyun 30-40 FPS oluyor fakat görüntü rezalet, adamları bile zor görüyorum.

Uyumluluk modu yöntemini de denedim, o da olmadı. Ama DEP'i deneyemedim, şöyle bir uyarı alıyorum çünkü.

Eki Görüntüle 1154581
Bana biraz donanım uyumsuzluğu gibi geldi sanki. Çünkü yani 2005 in kartını mis gibi PC ye takarsanız uyumluluk sorunu olur elbet. Eğer yoksa ekran kartı driver ında ya da donanımsal bir problem oluşuyor olabilir. Ayrıca GTX 770 varken de aynı problemler oluşuyor muydu?

Yani biraz saçma gelebilir ama hiçbir şekilde sorunu çözemezseniz diye yazayım. Benim Ryzen 5 2600 ve RX 570'i sistemimde de Steam'den aldığım CS 1.6 az FPS verirken korsan indirdiğim çok fazla FPS veriyordu. Yani sorunu hiçbir şekilde çözemezseniz, xxxxyöneticisi veya xxdurağı belki sorunu çözebilir. Tabii son çare olarak kullanın.

Yani biraz saçma gelebilir ama hiçbir şekile sorunu çözemezseniz diye yazayım. Benim Ryzen 5 2600 ve RX 570'i sistemimde de Steam'den aldığım CS 1.6 az FPS verirken korsan indirdiğim çok fazla FPS veriyordu. Yani sorunu hiçbir şekilde çözemezseniz, xxxxyöneticisi veya xxdurağı belki sorunu çözebilir. Tabii son çare olarak kullanın.
2 yerden de oynuyordum eskiden, şimdi indirdim onlar hiç açılmıyor bile.
Bana biraz donanım uyumsuzluğu gibi geldi sanki. Çünkü yani 2005 in kartını mis gibi PC ye takarsanız uyumluluk sorunu olur elbet. Eğer yoksa ekran kartı driver ında ya da donanımsal bir problem oluşuyor olabilir. Ayrıca GTX 770 varken de aynı problemler oluşuyor muydu?
Hocam mecbur taktım çünkü ekran kartım tamirde. Eski kartla böyle bir sorun yoktu.
Edit: Korsan 1.6'da sorun çözüldü fakat Steam versiyonda oyun hala 4 FPS. Şaka gibi.

Son düzenleme:
Edit: Korsan 1.6'da sorun çözüldü fakat Steam versiyonda oyun hala 4 FPS. Şaka gibi.
Söylemiştim hocam. :D CS 1.6 gibi bir oyunda 8000 saatim olduğundan çoğu sorunu biliyorum. Sorunun çözülmesine sevindim. Eğer korsanda Türkçe harf sorunu yaşıyorsanız, Steam sürümünü düzeltene kadar ***yöneticisi vb. yerine Down-cs'den clean halini indirebilirsiniz. Normalde korsana destek vermem ama orijinal oyunda sorun varsa veririm.

Söylemiştim hocam. :D CS 1.6 gibi bir oyunda 8000 saatim olduğundan çoğu sorunu biliyorum. Sorunun çözülmesine sevindim. Eğer korsanda Türkçe harf sorunu yaşıyorsanız, Steam sürümünü düzeltene kadar ***yöneticisi vb. yerine Down-cs'den clean halini indirebilirsiniz. Normalde korsana destek vermem ama orijinal oyunda sorun varsa veririm.
Hocam korsan 1.6'yı OpenGL ile çalıştırmam için opengl32.dll kullanmam gerekiyor fakat o dosyayı sunucular hile olarak görüyor. Software'in ne kadar rezil görüntüsü olduğunu zaten biliyorsunuz. Ne yapmam lazım, bir fikriniz var mıdır?

Hocam korsan 1.6'yı OpenGL ile çalıştırmam için opengl32.dll kullanmam gerekiyor fakat o dosyayı sunucular hile olarak görüyor. Software'in ne kadar rezil görüntüsü olduğunu zaten biliyorsunuz. Ne yapmam lazım, bir fikriniz var mıdır?
Hiç karşılaşmadığım bir sorun. Belki injectorle enjekte edilir diye düşündüm ama o da mümkün değil gibi duruyor. D3D seçeneği varsa onda deneyebilirsiniz ama o da OpenGL'ye göre kırmızımsı yani biraz farklı ve alışması zor. Demek ki 8000 saat oynasak da bazı sorunları çözemiyoruz. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı