R5 1600 AF - GTX 1050 Ti sisteme ekran kartı ve işlemci önerisi

necip08

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Elimdeki PC de biraz değişiklik yapmak istiyorum. PC parçaları MSI B450M anakart, 2x8 Adata 3200 RAM, Ryzen 5 1600 AF işlemci, Samsung 500GB M.2 SSD, 1050 Ti ekran kartı. 550 Watt PSU takılı Aerocool kasa var. Ben ekran kartını ve kasayı değiştirmek istiyorum. Elimdeki parçalara uygun iyi bir ekran kartı 3060 ya da 3060 Ti düşünüyorum ben. Darboğaz yapmaz sanırım. İşlemci için sıvı soğutucu ve bunlar için yeni bir kasa öneriniz var mı? Mümkünse mesh bir kasa ve hazırda olan 550 Watt PSU yeterli olur mu? Ekran kartı için önerisi olan varsa söylesin.

15-16 bin civarı. Ekran kartı mesh kasa ve 2fanlı sıvı soğutma için kalan parçaları değişmek istemiyorum

O işlemci ile darboğaz olur tabii ki. R5 5600 - RX 6600 veya RX 6700 ikilisi olabilir.

YouTube'da bir sürü video var 3060'ta darboğaz yapmıyor o işlemci. 3060 Ti da oyundan oyuna değişiyor

O işlemci ile darboğaz olur tabii ki. R5 5600 - RX 6600 veya RX 6700 ikilisi olabilir
1080p yada 2k ultra ayarlarda oyun oynamayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Sorun işlemcide değil zaten. Ekran kartı güçsüz kalıyor.

Dostum bir yanlışın var o işlemci ondan fazlasında zaten zayıf kalır. Çok araştırdım 3060'ta dengeli Ti ayda oyuna göre işlemci biraz zayıf kalabiliyor. Daha üst seviye karrta işlemci yetmez.

Dostum bir yanlışın var o işlemci ondan fazlasında zaten zayıf kalır. Çok araştırdım 3060'ta dengeli Ti ayda oyuna göre işlemci biraz zayıf kalabiliyor. Daha üst seviye karrta işlemci yetmez.

Asıl sorunum buna uygun mesh kasa ve sıvı soğutma

Son düzenleme:

Asıl sorunum buna uygun mesh kasa ve sıvı soğutma.

1050 ile 3060 Ti arasında dağlar var be kardeşim. :)

Geri
Yukarı