R5 1600 AF GTX 1650S FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

77us77

Hectopat
RAM
XPG 16GB (8X2 DUAL)
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 1TB 3.5 7200RPM 64MB HDD
Ekran kartı
GTX 1650 SUPER
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Sistemimi aşağıda belirttim. GTX 1650S ekran kartı ve R5 1600 AF işlemcim var fakat GTA V Online'da kasmalar yaşıyorum. İnternette izlediğim videolarda Ultra ayarlarda kasma yaşanmadığını fark ettim. Aynı zamanda Forza oynarken 400 Km/H üstüne çıktığım zaman bant genişliği hatası veriyor. Lag giriyor ve hızım anında 0 oluyor. İnternet bağlantım gayet iyi. Valorant, Rocket League, PUBG gibi oyunlarda çok düşük ping ile stabil bir şekilde oynayabiliyorum, drop ve kasma olmadan. Sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir? HDD'nin okuma yazma değerleri ve yer saklama alanıyla ilgili olabilir mi? Bilen varsa bu problemi nasıl çözüme kavuşturabilirim?

Not: Bunlar olurken görev yöneticisine girdiğimde HDD %100 kullanımda oluyor. SSD alıp sadece Windows'u SSD'ye kurmak sorunumu çözer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık drop ya da oyunda kitlenme yaşıyorsan %90 HDD kaynaklı olabilir. SSD içerisinde oyunu yükleyerek önüne geçersin fakat FPS düşüşüne doğrudan ciddi fark yaratmaz HDD kullanmanız.

Anlık drop ya da oyunda kilitlenme yaşıyorsan %90 HDD kaynaklı olabilir. SSD içerisinde oyunu yükleyerek önüne geçersin fakat FPS düşüşüne doğrudan ciddi fark yaratmaz HDD kullanmanız.

FPS de sorunum yok, oyunu yüksek FPS oynuyorum ama aniden FPS düşüp tekrar normale dönüyor yani anlık drop ve kilitlenme yaşıyorum.

Hocam oyunun grafik ayarlarını yükselt sorun ortadan kalkacaktır.

Ayarlar yüksekteydi diye hatırlıyorum fakat ayarlara göz atacağım.

SSD alıp keyfinize bakın.

SSD aldım. Windows'u bilgisayarın donmaması için SSD'ye kurmam gerekiyormuş. Windows'un arka plan işleri vs. hard diski dolduruyormuş. Format atıp Windows'u SSD'ye kuracağım. İşlemi tamamlayınca dediğiniz gibi sorun ortadan kalkacak büyük ihtimal. Yine de denedikten sonra çözüldüğünü belirtmem daha doğru olacaktır.

Geri
Yukarı