R5 1600 AF için 650 TL'ye anakart önerisi

Kratosmanos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Şu anki işlemcim Ryzen 5 1600 AF, anakart güncellemesi yapacağım. İleride işlemci güncellemesi de yapmayı düşünüyorum. 650 TL civarında bütçem var. Şu anki anakartımı kuzene vereceğim ve kendime yenisini alacağım. Şu anki anakartım ASUS A320M-F modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
En versatil anakartlar B450 olanlar. Yani tüm AM4 soket olanları destekliyor desek yeridir. Öte yandan son jenerasyon işlemcileri de düşünerek B550 almak daha uygun olabilir. Mümkünse işlemci alınacak zamanda anakartı alın derim. Yok olmaz derseniz bir B450 modeli seçeceğiz. Zira o bütçe fazlasına müsade etmez.

Örneğin yukarıda verilmiş olan Gigabyte DS3H uygundur.

En versatil anakartlar B450 olanlar. Yani tüm AM4 soket olanları destekliyor desek yeridir. Öte yandan son jenerasyon işlemcileri de düşünerek B550 almak daha uygun olabilir. Mümkünse işlemci alınacak zamanda anakartı alın derim. Yok olmaz derseniz bir B450 modeli seçeceğiz. Zira o bütçe fazlasına müsade etmez.

Örneğin yukarıda verilmiş olan Gigabyte DS3H uygundur.
Şu an lise 1'im beni üniversiteye kadar idare edecek bir bilgisayarım olsa kafi. B450 tier-list'ini tam olarak bilmediğim için size sorayım dedim. İleride Ryzen 5 3600 ya da daha yeni bir seriyle kullanmayı düşünüyorum zaten. Bu anakart da sorun yaratmıyor ancak M.2 slotu barındırmıyor, zamanında bütçem el vermediği için B450M S2H alamamıştım. 80 lira fark var ona mı el vermedi diyecek olursanız kendim zorla biriktirdiğim parayla indirim kovalayarak toplamıştım ondan ve indirimin son günüydü. :D Eğer ki kuzen anakartı isteyecek olursa arkadaşların da önerilerine bakarak B450M DS3H V2 alacağım sağ olun.

Geri
Yukarı