R5 1600 AF overclock ile daha fazla voltaj vermesi nasıl sağlanır?

Efe Yetimoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 AF işlemci Gigabyte B450M S2H anakartım var. Ekran kartıma darboğaz yapıyor işlemcim o yüzden overclock yaptım belli bir yere kadar base hızı 3.2GHz iken ben 3.8 yaptım. Dynamic Vcore'u +0.264v de ayarladım. Biliyorum overclock için elverişli değil ama yapmam lazım. Asıl olay şu, dynamic Vcore en fazla+0.300v oluyor bu da 3.9 GHz'e çıkmamı engelliyor. Voltaj veremiyorum daha fazla, bunu nasıl halledebilirim? Amacım 4.0-4.1GHz'de kullanmak, yardımcı olursanız sevinirim ve üstelik RAM'lerim Corsair Vengeance Pro RGB 2x8 3600MHz ama ben 3133 MHz üstüne alınca ekrana görüntü gelmiyor. Kartım RX 6600 XT bu arada.

Son düzenleme:
XMP açmayı denediniz mi? +300'den fazla veremezsiniz ki zaten şu an bile voltaj 1.428v civarı olmalı, bu bile çok yüksek ayrıca anakart VRM'leri çok stres altına girer bu şekilde ve yine büyük ihtimalle yaptığınız OC stabil değil.

XMP açmayı denediniz mi? +300'den fazla veremezsiniz ki zaten şu an bile voltaj 1.428v civarı olmalı, bu bile çok yüksek ayrıca anakart VRM'leri çok stres altına girer bu şekilde ve yine büyük ihtimalle yaptığınız OC stabil değil.

XMP açınca RAM'lerin MHz'ini 3600'e alıyor ve görüntü gelmiyor BIOS reset atmam lazım. Voltaj 1.350-60 arası geziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı