R5 1600 AF overclock nasıl yapılır?

Mustafa773

Hectopat
RAM
Crucial Ballistix 2x8 ( 16gb ) 3200MHz CL 16 ( dual channel )
Ekran kartı
INNO3D Gtx 1650 Super twin x2 GDDR6 128 bit 4gb
Anakart
Biostar B450MH 3200MHz oc
İşlemci
R5 1600 AF
Arkadaşlar bugün BIOS Update yaptım ve 2667MHz de çalışan RAM'leri mi XMP ile 3200MHz yaptim ve işlemcimide OC yapmayı düşünüyorum hangi ayarları kullanayım yazarsanız sevinirim hangi GHz'e kadar yapayım? Ve işlemcinin kendi stok soğutucusunu kullanıyorum.

Bu işlem için silikonunuzun kalitesi de önemli. Başkası ile aynı işlemci bile olsa aynı değerleri alamayabilirsiniz.
BIOS üzerinden CPB ve PBO ayarlarını kapat. Yine BIOS üzerinden 1.3V voltaj vererek 40 çarpan (4GHz) dene. Stres testinde sistem kapanırsa voltaj arttır. Kapanmazsa kapanana kadar voltaj düşür. Sistemin kapanmadığı en düşük voltajda bırak.
Ama bence de değmez onu belirteyim.

Stok soğutucu ile OC pek sağlıklı olmaz. Uyarayım baştan.

Çıkar 300MHz kadar, oluyorsa daha gidersin. Olduğu yere kadar çıkar, stres testinde sorun yaşarsan azıcık da voltaj ver. Voltajı 1.35'in üzerine çıkarma. Değmez.
1 ay sonra sıvı soğutucu alıcam zaten hocam
BIOS üzerinden CPB ve PBO ayarlarını kapat. Yine BIOS üzerinden 1.3V voltaj vererek 40 çarpan (4GHz) dene. Stres testinde sistem kapanırsa voltaj arttır. Kapanmazsa kapanana kadar voltaj düşür. Sistemin kapanmadığı en düşük voltajda bırak.
Teşekkürler hocam

Csgo da kaç fps farkı olur?
Sisteminizde ki diğer bilesenlere de bağlı olarak 5-10 fos
Bir şey soracam işlemciye o.c yaptikdan sonra bilgisayarı teste soktuğumuzda eğer reset atarsa bu voltaj vermedigimizden mi kaynaklı?

Yeni konular

Geri
Yukarı